aktuality

Zájem o dřevěné stavění mezi studenty enormně roste

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Stavby s vuni16 1Posledního června (30. 6. 2016) byla uzavřena registrace do 4. ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2016, pořádané Nadací dřevo pro život v rámci projektu Dřevěná stavba roku. Letos je do soutěže přihlášeno rekordních 55 soutěžních děl vypracovaných 67 studenty z 11 odborných škol z České i Slovenské republiky. Setkání všech účastníků soutěže a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 15. 9. 2016 v pavilonu P na výstavišti BVV v Brně.

„Posláním Nadace dřevo pro život je podporovat dřevo jako obnovitelnou surovinu. Proto vytváříme pro studenty, kteří se dřevem chtějí a umějí pracovat, zajímavé příležitosti. Věříme totiž, že právě díky nim bude v budoucnu stát v České a Slovenské republice více dřevěných staveb,“ říká o soutěžním projektu jeho vedoucí Ing. Lenka Trandová s tím, že všechna soutěžní díla budou tentokrát mimo webových stránek Nadace postupně představena také na Facebooku Stavby s vůní dřeva (SVD). „U publikovaných náhledů soutěžních děl budou uvedena jména soutěžících a jejich vysvětlení, jak se dílo pojí k tématu soutěže, kterým jsou v tomto ročníku ‚Nadějné vyhlídky‘,” pokračuje Ing. Trandová a dodává, že přihlášená soutěžní díla během léta vyhodnotí odborná porota. Poté bude všem soutěžícím v rámci tzv. získání zpětné vazby zaslán odborný názor poroty na jejich dílo a také pozvánka na slavnostní vyhlášení vítězů, které proběhne ve čtvrtek 15. 9. 2016 na brněnském výstavišti v pavilonu „P“. Součástí programu vyhlašovacího ceremoniálu bude podle vedoucí projektu také seminář zaměřený na osobní a profesní rozvoj, kde expertky na etiketu a personalistiku poradí přítomným, jak se chovat na pracovním pohovoru nebo třeba na společenských akcích. Nabyté zkušenosti si budou pak všichni zájemci moci vyzkoušet na následném rautu s odborníky z oboru.

Na vítěze soutěže čekají ceny v hodnotě 210 000 Kč. „Kromě peněžní odměny budou pozváni na odborné exkurze, obdrží licenci k praktickému PC programu, kolekci technických a uměleckých výrobků,“ upřesňuje Ing. Trandová s dovětkem, že případné dotazy zájemcům zodpoví prostřednictvím svého e-mailu l.trandova@drevoprozivot.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina