aktuality

PETROF přeskupil vlastnické podíly, expanduje do Afriky

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Petrof vyrobaNad tuzemským výrobcem pianin a klavírů, rodinnou firmou Petrof, vznikla po více než 150 letech nová zastřešující společnost s názvem Petrof Pianos Group. Ovládá ji Zuzana Ceralová Petrofová, která do ní převedla svůj podíl z obchodní a výrobní firmy Petrof. Informaci zveřejnil portál E15.cz.

„Jde o začátek nového uspořádání skupiny Petrof v zájmu komplexní ochrany značky a rozvoje jejího potenciálu na světových trzích,” uvedla prezidentka skupiny, která zastupuje pátou generaci Petrofů a je mj. držitelkou ocenění Manažerka roku 2014.

Petrof Pianos Group v samotném výrobci Petrof drží 77 %. O zbytek se dělí další členové rodiny Olga Hynková a František Loskot. Společnost zaměstnává více než dvě stě lidí.

Petrof loni mimo jiné díky oslabené koruně zvýšil tržby na 228 milionů Kč. Čistý zisk však společnosti klesl o 8 % na 6,7 milionu Kč.

„Letos plánujeme tržby zhruba 223 milionů . Jsme poněkud opatrní vzhledem k poklesu prodejů na ruském trhu. Zatím se však tržby vyvíjejí velice dobře,“ sdělila E15.cz Zuzana Ceralová Petrofová. Zisk firma plánuje kolem 7 milionů.

Petrof vyváží hudební nástroje do desítek zemí. Soustředí se hlavně na Čínu, Rusko a Japonsko. „V těchto zemích roste zájem o dražší evropské a značkové zboží vedle místní produkce, jsou zde výhodnější platební podmínky než v západních zemích a značka Petrof tu má velmi dobré jméno,“ uvedla majitelka skupiny.

Vedle tradičních odbytišť se ale společnost dívá rovněž po nových trzích. „Začínáme se více angažovat v Africe. První piana již odešla v dubnu do Senegalu,“ dodala Petrofová.

Celkem minulý rok firma prodala 1300 pianin a 110 klavírů.

Vedle investic do nových strojů se firma rozhodla v Hradci Králové vybudovat i novou reprezentační prodejnu, a to hned vedle svých dílen. Historie firmy se píše již přes 150 let. Zakladatel Antonín Petrof vybudoval ještě za Rakouska-Uherska jeden z největších podniků svého druhu.

Zdroj: E15.cz

Foto: EURO/Jan Hrouda

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina