aktuality

Bývalé mrazírny se již šest let mění na pilu. Dočká se letos konečně spuštění?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PilaVisnove mAreál bývalých mrazíren v obci Višňové na Znojemsku získala brněnská společnost Obchodní a Investiční v roce 2010 s cílem vybudovat zde novou pilu na pořez jehličnatého a listnatého dřeva. Původně měla být spuštěna do provozu v roce 2012. Dodnes ale nejede.

V dubnu 2012 zveřejnil Znojemský deník informaci o záměru firmy zprovoznit moderní dřevařský závod pod novým obchodním názvem Pila Višňové, a.s. (do roku 2011 Obchodní a Investiční, a.s.) do konce roku. Lokalitu si firma vybrala údajně kvůli dostupnosti suroviny na Znojemsku a odbytovým možnostem. Dřevo chtěli čerpat ze státních lesů i od soukromých subjektů, zejména ze Znojemska a blízkého okolí. Pila však ani po čtyřech letech od zveřejnění informace nebyla zprovozněna.

V červnovém vydání Višňovského zpravodaje (15.6.2016) zveřejnili krátký článek o návštěvě pily, v rámci níž ředitel firmy Ladislav Zpěvák poskytl místnímu plátku aktuální informace: „Projekt Pila Višňové je spolufinancován Evropskou unií z Operačního fondu Podnikání a Inovace. Firma se bude v úvodu svého provozu zabývat výrobou stavebního řeziva. Následně by se produkce měla rozšířit i do dalších oblastí. Výkon zpracování dřevní hmoty pily bude 17 000 m3/rok. Délka výřezů, které budou opracovávány, je od 3 do 8 metrů. Předpokládaný termín zahájení výroby je říjen letošního roku. Pila Višňové bude zaměstnávat přibližně 24 pracovníků.“

Podle zveřejněných fotografií pořízených během návštěvy se ale pila zatím stále nachází ve fázi staveniště. Haly jsou však již vybavené technologiemi.

Foto: Višňovský zpravodaj

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina