aktuality

Společnost Holzindustrie Chanovice má nového majitele

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

HICH peletySpolečnost Holzindustrie Chanovice má od konce května nového majitele. Stala se jím skupina Pfeifer Holz se sídlem v rakouském Imstu. Informaci zveřejnil portál Česká peleta.

Holzindustrie Chanovice, zaměstnávající 350 lidí, vyrobí ročně 36 000 tun pelet značky Timbory s certifikací ENplus A1. Společnost se dále zabývá výrobou masivních dřevěných desek (jednovrstvých a vícevrstvých), dále výrobou KVH a BSH hranolů. V roce 2013 byla uvedena do provozu nová kotelna na biomasu, která dodává teplo a elektřinu do celého závodu.

„Holzindustrie Chanovice s.r.o. byla do 31. května součástí rodinné společnosti Haas Group se sídlem v Německu. Prodej se netýká druhé společnosti Haas Fertigbau Chanovice s.r.o., která má sídlo ve stejném místě. Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. se bude i nadále zaměřovat na stejné pole obchodní činnosti jako doposud a bude součástí skupiny Haas Group,“ uvedl prokurista společnosti Martin Kvapil s tím, že firma bude začleněna do koncernu skupiny Pfeifer Gruppe, ale i nadále bude pracovat samostatně pod vedením současného managementu.

Pfeifer Gruppe patří svými aktivitami k hlavním evropským výrobcům v oboru dřevozpracujícího průmyslu. V současné době zaměstnává na celkově 7 výrobních místech v Rakousku, Německu a v Čechách (Trhanov) dohromady 1500 zaměstnanců s celkovým obratem kolem 550 mil. EUR. S převzetím nového závodu získává i nový okruh působnosti – výrobu konstrukčních KVH hranolů.

Zdroj: Česká peleta

Foto: Holzindustrie Chanovice

HICH zavod

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina