aktuality

Společnost Holzindustrie Chanovice má nového majitele

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

HICH peletySpolečnost Holzindustrie Chanovice má od konce května nového majitele. Stala se jím skupina Pfeifer Holz se sídlem v rakouském Imstu. Informaci zveřejnil portál Česká peleta.

Holzindustrie Chanovice, zaměstnávající 350 lidí, vyrobí ročně 36 000 tun pelet značky Timbory s certifikací ENplus A1. Společnost se dále zabývá výrobou masivních dřevěných desek (jednovrstvých a vícevrstvých), dále výrobou KVH a BSH hranolů. V roce 2013 byla uvedena do provozu nová kotelna na biomasu, která dodává teplo a elektřinu do celého závodu.

„Holzindustrie Chanovice s.r.o. byla do 31. května součástí rodinné společnosti Haas Group se sídlem v Německu. Prodej se netýká druhé společnosti Haas Fertigbau Chanovice s.r.o., která má sídlo ve stejném místě. Haas Fertigbau Chanovice s.r.o. se bude i nadále zaměřovat na stejné pole obchodní činnosti jako doposud a bude součástí skupiny Haas Group,“ uvedl prokurista společnosti Martin Kvapil s tím, že firma bude začleněna do koncernu skupiny Pfeifer Gruppe, ale i nadále bude pracovat samostatně pod vedením současného managementu.

Pfeifer Gruppe patří svými aktivitami k hlavním evropským výrobcům v oboru dřevozpracujícího průmyslu. V současné době zaměstnává na celkově 7 výrobních místech v Rakousku, Německu a v Čechách (Trhanov) dohromady 1500 zaměstnanců s celkovým obratem kolem 550 mil. EUR. S převzetím nového závodu získává i nový okruh působnosti – výrobu konstrukčních KVH hranolů.

Zdroj: Česká peleta

Foto: Holzindustrie Chanovice

HICH zavod

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina