aktuality

Dizajn stolovacích a interiérových prvkov v dreve

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Wood Design Uhr1Aktuálnu tvorbu trojice výrazných osobností pre ÚĽUV vidno na výstave „Wood Design“. Nie sú spätí iba s viacnásobnou účasťou v súťaži „Kruhy na vode“, ale aj cez lektorské, konzultačné a publikačné aktivity. Formujú smerovanie slovenského remeselného dizajnu (najmä v dreve) po roku 2000.

Výstava je verejnosti prístupná v Dizajn štúdiu ÚĽUV v Bratislave (Dobrovičova 13) od 27. mája do 16. septembra 2016 (v pracovné dni 12:00 – 18:00).

Miroslav Mládenek (1967) Dizajnér a sochár. Obdivuhodné sú jeho návrhy mís a stolovacích prvkov v minimalistickom geometrizujúcom rozmere. Rozvíja autentické stolárske a drevárske techniky. Cenu v súťaži „Kruhy na vode“ získal v roku 2000.

Wood Design Mlad

Michal Hanula (1980) Dizajnér a stredoškolský pedagóg na Škole úžitkového výtvarníctva. Jeho tvorbu charakterizuje zmysel pre experiment, využívaním viacerých techník a materiálov. V súťaži „Etudy z dreva“ je 3-násobným nositeľom hlavnej ceny, získal viacero ocenení v súťaži „Kruhy na vode“, získal Cenu Fóra dizajnu (paralelná prehliadka veľtrhu nábytok a bývanie v Nitre so zameraním na dizajn) v roku 2012.

Wood Design Han

Tibor Uhrín (1966) Dizajnér a vysokoškolský pedagóg na Katedre dizajnu Fakulty umení TU Košice, profesor v odbore Dizajn. Dizajnérsku premiéru mal s drevenou stavebnicou Gringo, ocenenou na súťaži SCD „Dobrý dizajn“ v roku 1993. Okrem hračiek sa venuje návrhom nábytkových a stolovacích predmetov. Napísal knihu „Drevo, dizajn, tradícia“, ktorú vydalo ÚĽUV v roku 2012.

Wood Design Uhr2

Kruhy na vode súťaž organizuje ÚĽUV od roku 2000 ako bienále, aby sa nestratila pestrosť remeselných výrobkov z dreva, modrotlače, šúpolia a ďalších materiálov. ÚĽUV vznikol v roku 1945 pre zachovanie tradícií remeselných zručností a odkazu predkov.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina