aktuality

Jubilejní 10. ročník soutěže Studentské projekty zakončili v Moravském Krumlově

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SP16 1mDne 14. 4. 2016 se v Moravském Krumlově konalo finále soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2015/2016. Jubilejní 10. ročník byl organizován pod záštitou Ing. Stanislava Juránka, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje, ve spolupráci se Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov a zakladatelem soutěže firmou ŠPINAR – software s.r.o.

10. ročník soutěže se vrátil do Moravského Krumlova na místo konání 1. ročníku. Soutěž se každý rok koná na různých školách v ČR a SR a během deseti let podpořila řadu studentských projektů.

V letošním ročníku bylo vybráno 18 finálových projektů zpracovaných v programu TurboCAD. Finalisté byli z těchto škol: Mendelova univerzita v Brně, Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem, Integrovaná střední škola Hodonín, Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku Hradec Králové, Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, příspěvková organizace, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor, Střední škola stavební a dřevozpracující Ostrava, Stredná odborná škola drevárska Topoľčany, SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo s.r.o., Stredná odborná škola sv. Jozefa Robotníka, Žilina.

V dopolední části soutěže studenti prezentovali svoje projekty a následně navazovala soutěž v dovednostech práce v programu TurboCAD na základě zadaného úkolu vycházejícího z praxe firmy Lenza s.r.o. Projekty a práce v dovednostech hodnotila odborná porota složená ze zástupců vysokých a středních škol a odborníků z praxe. Téma projektů je volné, a tak v každém ročníku můžeme vidět nové náměty a nápady, se kterými studenti do soutěže přicházejí.

V hlavní kategorii získal 1. místo Martin Trnovec, Mendelova univerzita v Brně, 2. místo Kamila Chládková a Radek Kovařík, Mendelova univerzita v Brně, 3. místo Martina Čiháková, SUPŠHNN Hradec Králové. Nejlepší projekt v nábytkářské kategorii získali Markéta Červínková a Martin Holas, SUPŠHNN Hradec Králové. Nejlepší projekt ve stavařské kategorii předvedl David Jahn, SŠ stavební a dřevozpracující Ostrava a nejlepší projekt ve strojařské kategorii obsadili Braňo Kavecký a Tomáš Mário Peregrim, SOŠ sv. J. Robotníka Žilina. V soutěži dovedností v programu TurboCAD obsadil 1. místo Martin Holas, SUPŠHNN Hradec Králové, 2. místo Martin Trnovec, Mendelova univerzita v Brně a 3. místo Radek Kovařík, Mendelova univerzita v Brně.

Po soutěžním klání se všichni účastníci a přítomní hosté zúčastnili exkurze v Jaderné elektrárně Dukovany. Po slavnostním vyhlášení vítězů soutěže v prostorách zámku v Moravském Krumlově následoval společenský večer.

Na závěr celé soutěže předal Ing. Jiří Psota, ředitel Střední školy dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, příspěvková organizace putovní valašku soutěže Ing. Ivanovi Halavínovi, zástupci ředitele Střední školy stavebních řemesel Brno – Bosonohy, která bude spoluorganizátorem 11. ročníku mezinárodní soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2016/2017 a partnerem firmy ŠPINAR – software s.r.o. v novém pokračování tohoto úspěšného projektu.

Foto nahoře: Projekt vítěze hlavní kategorie Martina Trnovce

Foto dole: Finalisté soutěže Studentské projekty 2015/2016

SP16 finm

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina