aktuality

V Brně otevřeli regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

St centrum mV areálu Střední školy stavebních řemesel Brno–Bosonohy otevřeli nově zbudované multifunkční vzdělávací centrum stavebních řemesel.

Žáci středních škol, studenti VUT, ale i hasiči, příslušníci řemeslných cechů a revizní technici spalinových cest i plynových zařízení se tu na jednom místě mohou prakticky seznámit a vyzkoušet si souvislosti jednotlivých profesí při stavbě domu tak, aby celá stavba perfektně fungovala jako celek.

„Měli jsme ambici vytvořit na jižní Moravě druhé nejlepší zázemí pro výuku stavebních řemesel v republice, ale troufám si tvrdit, že s takovými výstupy, jako je toto centrum, bude brzy jihomoravské učňovské školství nejlepší vůbec,“ zmínil při slavnostním otevření Ing. Stanislav Juránek, senátor, 1. náměstek hejtmana JMK.

Centrum využijí nejen žáci SŠSŘ Brno-Bosonohy. Budou do něj jezdit na jednotlivé bloky výuky i žáci dalších středních škol a učilišť z celé republiky, počítá se i s bloky pro studenty architektury a stavebních oborů vysokých škol. Centrum se postupně otevře i žákům základních škol a také bude k dispozici profesním spolkům a cechům pro další vzdělávání nebo hasičským sborům k nácviku a simulaci možných krizových situací.

V centru jsou na jednom místě o výměře 662 m2 nainstalovány a vzájemně propojeny funkční systémy vytápění, funkční spalinové cesty, související rozvody plynu, vody, elektrické energie a řídicí systémy pro měření a regulaci i s využitím technologií obnovitelných zdrojů (fotovoltaika, biomasa).

Součástí centra je specializovaná učebna s 5tiosým CNC dřevoobráběcím centrem a přednášková aula pro 50 posluchačů s interaktivními pomůckami.

Celý objekt i s vybavením v hodnotě přes 30 milionů korun byl s přispěním Jihomoravského kraje spolufinancován z Regionálního operačního programu regionu Jihovýchod v projektu „Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel Jihomoravského kraje“.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina