aktuality

Na benefičním večeru společnosti TECHO se vybralo přes půl milionu korun

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TECHO Kafue mSpolečnost TECHO, český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, uspořádala v prostorách svého showroomu v pražské Hostivaři benefiční večer na podporu projektu Kafue River & Rowing Centre (KRRC), který vznikne ve spolupráci Světové veslařské federace (FISA) a Světového fondu na ochranu přírody (WWF) na řece Kafue v Zambii.

Večera se zúčastnili veslařští reprezentanti – olympijská vítězka Miroslava Topinková Knapková a čtyřnásobný mistr světa Ondřej Synek a zástupci firem, kteří na projekt přispěli celkovou částkou 20 000 eur (zhruba 540 000 Kč).

Kafue River & Rowing Centre vznikne jako unikátní víceúčelové středisko, spojující výzkumné vodohospodářské centrum s veslařskou loděnicí. KRRC se stane místem setkávání všech, jejichž cílem je hledat společné řešení problémů týkajících se znečištění vodních toků v této oblasti. K tomuto cíli se hlásí také firmy, se kterými skupina TECHO spolupracuje. Společnými silami se jim podařilo vybrat 20 000 eur.

„Výzkumné vodohospodářské centrum s veslařskou loděnicí Kafue River & Rowing Centre je obrovský krok kupředu k trvale udržitelnému rozvoji nejen v Zambii, ale i na celém světě. Společnost TECHO si je vědoma důležitosti společenské odpovědnosti vůči přírodním zdrojům a jako člen FISP (Furniture Industry Sustainability Programme) naplňuje zásady ekologicky odpovědného podnikání. Proto jsme se zcela přirozeně připojili k iniciativě Světové veslařské federace a Světového fondu na ochranu přírody v boji za čistší vodu na africkém kontinentu, kde TECHO dlouhodobě působí,“ říká Jiří Kejval, generální ředitel a předseda představenstva společnosti TECHO.

Foto: vlevo – Jiří Kejval, generální ředitel a předseda představenstva společnosti TECHO; vpředu – Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková; vzadu – zástupci firem, kteří na projekt přispěli

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina