aktuality

Na Holz-Handwerk v Norimberku padl nový návštěvnický rekord

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

H H2016 1mDvojice veletrhů HOLZ-HANDWERK a FENSTERBAU FRONTALE, která proběhla od 16. do 19. 3. 2016 v Norimberku, opět potvrdila nejen svoji vedoucí pozici v daném průmyslovém segmentu, ale především rostoucí význam v rámci střední Evropy.

Obě akce přilákaly rekordních 110 581 návštěvníků. To je oproti předchozímu ročníku (2014) nárůst sice jen o 1,5 %, avšak vzhledem k tomu, že návštěvnost již předloni dosáhla svého historického maxima (a přiblížila se kapacitním možnostem výstaviště), pořadatelé právem hovoří o úspěchu.

H H2016 2mV jediný den, konkrétně ve čtvrtek 17.3. (druhý den veletrhu) se v halách norimberského výstaviště pohybovalo neuvěřitelných 38 568 lidí. Je to nejvyšší návštěvnost během jediného dne v historii nejen těchto veletrhů, ale norimberského výstaviště vůbec. Zvláště haly 8–12, vyčleněné pro veletrh HOLZ-HANDWERK, obrazně řečeno „praskaly ve švech“. Velmi podobná situace zde však panovala i v ostatní dny včetně soboty, což oproti očekávání překvapilo nejen pořadatele, ale i vystavovatele. „Všichni naši obchodníci jsou během celého dne permanentně vytíženi. Spoustu zákazníků jsme dokonce museli nechat odejít, protože jsme se jim bohužel nemohli věnovat,“ potvrdilo nám několik vystavovatelů, jejichž stánky permanentně připomínaly velké mraveniště. V jejich unavených tvářích bylo možné číst optimismus a spokojenost.

H H2016 3m„Atmosféra v halách byla vynikající. Vystavovatelé si pochvalovali hlavně silný mezinárodní charakter veřejnosti, vysokou úroveň profesionality návštěvníků a jejich ochotu investovat. Návštěvníci pak nejvíce oceňovali šíři představených produktů,“ uvedli po skončení akcí na základě výsledků průběžně dělaného průzkumu ředitelé obou veletrhů, Elke Harreiß (FF) a Stefan Dittrich (H-H).

Všech 17 výstavních hal, opět zcela obsazených, hostilo celkem 1296 vystavovatelů, z toho dvě třetiny ze zahraničí. 796 vystavovatelů ze 37 zemí se prezentovalo na FENSTERBAU FRONTALE a 500 vystavovatelů z 19 zemí na HOLZ-HANDWERK. Českou republiku na H-H reprezentovalo 5 firem (Dyas EU, Houfek, Narex Bystřice, Soukup a Störi Mantel) a na FF 9 firem. Slovensko na H-H zastupovala (k vlastní velké spokojenosti) pouze společnost Europlac a na FF se prezentovaly 3 firmy. Další firmy se veletrhů zúčastnily prostřednictvím svých zahraničních společností nebo obchodních partnerů.

Podrobnou reportáž z obou veletrhů přineseme v květnovém vydání časopisu Dřevařský magazín, který je mediálním partnerem veletrhu HOLZ-HANDWERK.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina