aktuality

Konec roku 2015 byl lepší, než čekali

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Italske stroje2Rok 2015 se do paměti italských výrobců dřevoobráděcích strojů a nástrojů sice nezapíše jako období rekordů, ale i přesto pro ně bylo posledních 12 měsíců nepochybně lepších, než očekávali.

Trendy založené na kladných údajích předběžné bilance, zveřejněné Asociací italských výrobců dřevoobráběcích strojů a technologií Acimall v polovině prosince (viz: Loňské dobré výsledky očekávají italští výrobci dřevoobráběcích strojů i letos), budou pravděpodobně revidovány směrem nahoru, i když je třeba poznamenat, že většina objednávek přicházejících ve 4. čtvrtletí bude generovat příjmyv roce 2016.

Objednávky z posledního kvartálu 2015 vrhají na průmysl nové světlo. Podle studie, vypracované výzkumnou kanceláří Acimall, došlo v tomto směru k meziročnímu nárůstu o 23,3 %. Podepsala se na tom především domácí poptávka s téměř třetinovým objemem objednávek (29,6 %), zatímco zahraniční trhy zaznamenaly pomalejší expanzi 17 %. Firmy tak nyní mají objednávkami pokrytou výrobu na 2,8 měsíce dopředu. Před rokem to byly 2,5 měsíce.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina