aktuality

Konec roku 2015 byl lepší, než čekali

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Italske stroje2Rok 2015 se do paměti italských výrobců dřevoobráděcích strojů a nástrojů sice nezapíše jako období rekordů, ale i přesto pro ně bylo posledních 12 měsíců nepochybně lepších, než očekávali.

Trendy založené na kladných údajích předběžné bilance, zveřejněné Asociací italských výrobců dřevoobráběcích strojů a technologií Acimall v polovině prosince (viz: Loňské dobré výsledky očekávají italští výrobci dřevoobráběcích strojů i letos), budou pravděpodobně revidovány směrem nahoru, i když je třeba poznamenat, že většina objednávek přicházejících ve 4. čtvrtletí bude generovat příjmyv roce 2016.

Objednávky z posledního kvartálu 2015 vrhají na průmysl nové světlo. Podle studie, vypracované výzkumnou kanceláří Acimall, došlo v tomto směru k meziročnímu nárůstu o 23,3 %. Podepsala se na tom především domácí poptávka s téměř třetinovým objemem objednávek (29,6 %), zatímco zahraniční trhy zaznamenaly pomalejší expanzi 17 %. Firmy tak nyní mají objednávkami pokrytou výrobu na 2,8 měsíce dopředu. Před rokem to byly 2,5 měsíce.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina