aktuality

Postupového kola SUSO v Ostravě se zúčastnilo 20 truhlářů

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO OV1mVe dnech 26. a 27. února 2016 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě konalo při výstavě Střechy, stavba druhé postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Tentokrát za finanční podpory Moravskoslezského kraje pod záštitou hejtmana Miroslava Nováka.

Největší nezávislá soutěž v ČR a na Slovensku v letošním roce dosáhla svého jubilejního 20. ročníku, již dvě dekády se tak snaží upozornit veřejnost na nedostatek řemeslníků. V Ostravě své síly poměřilo celkem 44 mladých řemeslníků ze 16 škol. Toto postupové kolo se tak řadí mezi jedno s největší účastí v celém ročníku.

Z 10 družstev truhlářů uspěl tým Štěpána Jalůvky a Ondřeje Hrbáčka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a v pořadí druhá dvojice Jaromír Bilka a Adam Novák ze SOŠG Staré Město. Na třetí pozici se umístili Dominik Moravčík a Zdeněk Kavalír ze SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark.

Za pedagogickou činnost a přípravu mladých truhlářů si ceny odnesl Marcel Černoch ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí.

Exteriérové lavičky, které budoucí truhláři vyráběli za pomoci širokopásové brusky a dlabačky Houfek, ponorných pil Mafell, pracovních stolů Ramia a vrtaček DeWalt, budou darovány městu Bohumín, které je využije ve veřejných prostorách.

Konat se budou ještě tři postupová kola, a to v Hradci Králové, Nitře a Českých Budějovicích. Česko-slovenské finále proběhne na veletrhu FOR ARCH v září 2016.

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

Foto: archiv SUSO

SUSO OV2VSUSO OV3V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina