aktuality

Čeští lesníci požádali firmu IKEA, aby akceptovala systém certifikace PEFC

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo PEFC2Ředitelé Lesů České republiky (LČR) a Vojenských lesů a statků ČR (VLS) se spolu s předsedou Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) obrátili na IKEA Group s žádostí, aby ve své obchodní politice akceptovala certifikaci dřevěných výrobků systémem PEFC.

IKEA ve své obchodní strategii preferuje dřevěné produkty z lesů certifikovaných systémem FSC, který však v podmínkách střední Evropy není tolik rozšířen jako PEFC.

„Naše iniciativa vznikla na základě monitoringu požadavků nejvýznamnějších evropských dřevozpracujících firem. Informovali jsme Petera Agnefjälla, prezidenta IKEA Gsroup, že je námi užívaná certifikace PEFC v běžné provozní praxi zárukou rovnocenného plnění všech tří pilířů trvale udržitelného lesního hospodaření, definovaného ministerskou konferencí v Helsinkách v roce 1993,“ uvedl generální ředitel LČR Daniel Szórád.

IKEA Group reagovala na iniciativu českých lesníků tím, že zahájila kroky k posouzení vhodnosti systému PEFC v rámci její obchodní politiky.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina