aktuality

Veletrh FOR ARCH se letos zaměří také na podporu odborného vzdělávání

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO finale 1mV pořadí již 27. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční od 20. do 24. září 2016 v Praze, bude mít opět o něco pestřejší a zajímavější program.

Zatímco v předchozích letech pro něj bylo stanoveno vždy jen jedno ústřední téma, letos jich bude mít hned několik. Každý den se tak návštěvníci budou moci seznámit s jedním významným tématem současného stavebnictví.

Prvním letošním ohlášeným tématem je podpora odborného vzdělávání, jež nabývá v posledních letech na stále větším významu. V rámci popularizace stavebních řemesel zde mimo jiné proběhne další finále soutěžní přehlídky SUSO. Té se od jejího vzniku v roce 1996 zúčastnilo přes 4500 vybraných žáků z odborných škol.

Další významnou událostí, na kterou se mohou návštěvníci těšit, je vyhlášení výsledků soutěže mladých architektů Young Architect Award (YAA). Jejím cílem je pomoci začínajícím tvůrcům do 33 let najít své místo na architektonické scéně a zároveň přiblížit architekturu široké veřejnosti a podpořit na toto téma veřejnou diskuzi. Soutěžní práce, které je již nyní možné přihlašovat, vyhodnotí odborná porota v průběhu června. Obě tyto soutěže podporuje Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Z výše uvedeného je rovněž patrné, že stavební veletrh FOR ARCH není jen pětidenní záležitostí, ale skutečně představuje celoroční akci.

Druhým oznámeným tématem veletrhu je oblast kvality výrobků a materiálů. Zde pod patronací Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ABF proběhne již tradiční soutěž Stavba roku, která je už mnoho let vyvrcholením veletrhu. Přidá se k ní ale i novinka v podobě soutěže Výrobek/technologie roku pro architekturu a stavitelství.

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina