aktuality

Do Česka přichází IDdesign – luxusnější verze nábytku Jysk

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IDdesign mV době, kdy tuzemskému trhu s nábytkem vládne již několik obchodních řetězců, mezi nimiž dominuje IKEA, chystá vstup do Česka další velká skandinávská společnost. Dánský řetězec IDdesign zde hodlá otevřít prostřednictvím franšíz několik prodejen. Vstoupit chce i na Slovensko.

Informaci zveřejnily Hospodářské noviny. První obchod by podle nich měl být otevřen v polovině příštího roku. „Jednáme se dvěma zájemci, kteří by chtěli značku provozovat v Česku i na Slovensku. V příštích týdnech by mělo dojít k jednání s dánskými vlastníky IDdesignu,“ uvedl pro HN Aleš Tulpa ze společnosti Avex systems, která má hledání zájemců o provoz prodejen s dánským nábytkem na starosti. Hlavními lokalitami patrně budou Praha, Brno a Bratislava.

Dánská značka IDdesign působí od roku 1969 ve Skandinávii a jižní a východní Evropě. V posledních letech silně expandovala na Arabském poloostrově. Provozuje prodejny v Saúdské Arábii, Bahrajnu, Libanonu, Kuvajtu, Ománu či Kataru.

IDdesign má přitom od roku 2013 za sebou silného nábytkářského vlastníka, který už v Česku působí pod značkou Jysk a daří se mu. Tržby za poslední zveřejněný finanční rok končící v srpnu 2014 v tuzemsku přesáhly 1,9 miliardy Kč, čistý zisk činil 80 milionů Kč. V polovině roku 2014 měl řetězec v Česku nahromaděný zisk téměř 400 milionů Kč.

Nyní chce dánský koncern prostřednictvím značky IDdesign expandovat ve střední Evropě s nábytkem vyšší úrovně, než má diskontní Jysk. „Osloví ty, kteří inklinují spíše ke klasickému skandinávskému a kvalitnějšímu nábytku. Co se týče ceny, Dánové si určitě uvědomují, že nastupují na středoevropský trh, kde je nižší kupní síla. Nebudou se tak chtít zařadit mezi nejdražší, ale ani to nebude na úrovni diskontních řetězců s nábytkem,“ popisuje Tulpa strategii značky.

IDdesign zatím působí ve středoevropském regionu pouze v Maďarsku.

Foto: IDdesign

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina