aktuality

Výstava představí různé možnosti a podoby práce se dřevem

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Umeni drevaVýstava Umění dřeva se uskuteční ve dnech 4. – 7. 2. 2016 v Praze v Průmyslovém paláci. Tato výstava představí tradiční přírodní materiál v uměleckém, mytologickém, historickém, tradičním i netradičním pojetí.

Nebudou chybět předměty zajímavé svou historií, zpracováním i využitím. Mezi zajímavosti patří umělecká díla českých umělců, obrazy, sochy, kola loukoťová i jízdní, hudební nástroje známé a méně známé, historické stolní hry, designové předměty mladých designérů a výtvarníků, historický i moderní nábytek a originální šperky, vějíře a další doplňky z různých druhů dřeva. Raritou mezi exponáty bude celosvětová premiéra slavnostního odhalení nově nalezeného předmětu, který vyrobil nejslavnější český génius Jára Cimrman. Proběhne také pokus o rekord ve stavbě nejvyšší věže z dřevěné stavebnice.

Patronem výstavy je výtvarník a spisovatel věnující se dřevu Martin Patřičný.

Během trvání výstavy je připraven i doprovodný program (degustace rumů z dřevěného sudu, stavba nejvyšší věže z dřevěné stavebnice, hudební vystoupení, ukázky práce řezbářů, přednášky a komentované prohlídky, herní koutek a dílna pro děti i dospělé).

Akce probíhá v rámci veletrhu Dřevostavby 2016 v Průmyslovém paláci v Praze.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina