aktuality

Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Ostermann
Ostermann
Ostermann
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

RD LARGOInzerce

Když se manželé Červení rozhodovali, jaké si pořídí bydlení, dřevostavba vyhrála. Hlavními důvody této volby byly láska ke dřevu, důvěra v moderní systémy suchého stavebnictví a v neposlední řadě rychlost výstavby. V rodinném domě v Rýmařově strávili první rok a nízké náklady na vytápění předčily jejich očekávání.

V rodinném domě v okrese Bruntál žije čtyřčlenná rodina – dva dospělí a dvě děti. Prakticky řešená dvoupodlažní dřevostavba nabízí rodině dostatek prostoru a soukromí. Při zvažování typu stavby byla volba jasná. „Díky materiálům, které se vyvíjejí a vyrábí na základě požadavků trhu, se vlastnosti dřevostaveb dostaly na vrchol současného stavebnictví,“ říká majitel domu pan Tomáš Červený. Pozitivní roli hrála energetická nenáročnost, rychlost a přesnost výstavby, akustika budovy a absence veškerých vícenákladů spojených se stavbou.

Při stavbě domu nebyly použity složité a drahé technologie, dům nesplňuje kritéria pasivního domu. I tak byli majitelé po prvním roce bydlení v novostavbě velmi překvapeni nízkými náklady na její provoz. Celkové náklady na vytápění jsou cca 8 000 Kč za rok. Jak je vidět, jednoduchost skrývá nejen krásu, ale mnohdy i úsporu.

Technické údaje
Dispozice domu: 4+1, garáž
Plocha pozemku: 630 m2
Zastavěná plocha: 115 m2
Konstrukce: montovaná dřevostavba RD Rýmařov + zesílení TMF na 150 mm – U=0,14
Střecha: sedlová 38°, betonová krytina Benders
Okna: 7 komorový plastový profil, izolační trojsklo
Podlahová krytina: vinyl click
Vytápění: FENIX; přízemí: elektrické podlahové, podkroví: přímotopy Solius
Měrná spotřeba energie na vytápění: 74 kWh/(m2.rok) – ze štítku (skutečná je skoro o polovinu nižší)
Cena stavby (bez garáže): 2 698 327 Kč s DPH (vč. základové desky)

Projekt CESTY DŘEVA poradí zájemcům o nové bydlení

Komplexní představu o dřevostavbách i obecně o materiálu dřevo si budou moci udělat návštěvníci připravovaného veletrhu CESTY DŘEVA, který se v premiéře uskuteční souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV od 21. do 23. ledna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina