aktuality

Dřevostavba byla srdcovou i rozumovou volbou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

RD LARGOInzerce

Když se manželé Červení rozhodovali, jaké si pořídí bydlení, dřevostavba vyhrála. Hlavními důvody této volby byly láska ke dřevu, důvěra v moderní systémy suchého stavebnictví a v neposlední řadě rychlost výstavby. V rodinném domě v Rýmařově strávili první rok a nízké náklady na vytápění předčily jejich očekávání.

V rodinném domě v okrese Bruntál žije čtyřčlenná rodina – dva dospělí a dvě děti. Prakticky řešená dvoupodlažní dřevostavba nabízí rodině dostatek prostoru a soukromí. Při zvažování typu stavby byla volba jasná. „Díky materiálům, které se vyvíjejí a vyrábí na základě požadavků trhu, se vlastnosti dřevostaveb dostaly na vrchol současného stavebnictví,“ říká majitel domu pan Tomáš Červený. Pozitivní roli hrála energetická nenáročnost, rychlost a přesnost výstavby, akustika budovy a absence veškerých vícenákladů spojených se stavbou.

Při stavbě domu nebyly použity složité a drahé technologie, dům nesplňuje kritéria pasivního domu. I tak byli majitelé po prvním roce bydlení v novostavbě velmi překvapeni nízkými náklady na její provoz. Celkové náklady na vytápění jsou cca 8 000 Kč za rok. Jak je vidět, jednoduchost skrývá nejen krásu, ale mnohdy i úsporu.

Technické údaje
Dispozice domu: 4+1, garáž
Plocha pozemku: 630 m2
Zastavěná plocha: 115 m2
Konstrukce: montovaná dřevostavba RD Rýmařov + zesílení TMF na 150 mm – U=0,14
Střecha: sedlová 38°, betonová krytina Benders
Okna: 7 komorový plastový profil, izolační trojsklo
Podlahová krytina: vinyl click
Vytápění: FENIX; přízemí: elektrické podlahové, podkroví: přímotopy Solius
Měrná spotřeba energie na vytápění: 74 kWh/(m2.rok) – ze štítku (skutečná je skoro o polovinu nižší)
Cena stavby (bez garáže): 2 698 327 Kč s DPH (vč. základové desky)

Projekt CESTY DŘEVA poradí zájemcům o nové bydlení

Komplexní představu o dřevostavbách i obecně o materiálu dřevo si budou moci udělat návštěvníci připravovaného veletrhu CESTY DŘEVA, který se v premiéře uskuteční souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV od 21. do 23. ledna 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina