archív aktualít rok 2015

Na Xylexpo se po osmi letech vrací i SCM Group. Pořadatelé očekávají úspěch

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SCMGroupPůsobivá instalace pokrývající 2600 m2 bude reprezentovat návrat SCM Group na mezinárodní výstavu strojů, nástrojů a technologií pro dřevařský a nábytkářský průmysl, která proběhne na výstavišti FieraMilano-Rho od úterý 24. do soboty 28. 5. 2016.

Tato dlouho očekávaná zpráva bude jedním z ústředních bodů výstavy, která v roce 2016 slaví 25. vydání. „Byli jsme maximálně spokojeni, když jsme byli informováni o rozhodnutí SCM Group,“ řekl Lorenzo Primultini, prezident asociace italských výrobců dřevoobráběcích technologií Acimall, která výstavu organizuje.

Sestava všech hlavních světových lídrů na poli dřevoobráběcích a nábytkářských technologií by tak na veletrhu Xylexpo 2016 měla být po osmi letech absence SCM Group opět kompletní.

SCM Group se na veletrhu Xylexpo naposledy prezentovala v roce 2008. Následující ročník 2010 se však společně s firmami Biesse a Cefla z ekonomických důvodů rozhodli bojkotovat a místo toho přijali nabídku od pořadatelů nově vzniklé konkurenční akce – výstavy Technodomus v Rimini. Italská scéna s dřevoobráběcími stroji se rozštěpila na dva tábory, což výrazně poškodilo především kdysi prestižní veletrh Xylexpo. V následujících letech se dramaticky propadl nejen jeho rozsah z hlediska počtu vystavovatelů a obsazené výstavní plochy, ale také návštěvnost. Po předloňském rozhodnutí společností Biesse a Cefla vrátit se zpět do Milána je tak avizovaný návrat SCM Group posledním krokem k tomu, aby se Xylexpo mohl opět ucházet o pozici významného evropského veletrhu, kterou po roce 2010 ztratil.

„Skutečně cítíme, že příští Xylexpo bude znamenat zásadní krok v historii výstavy. Děláme co můžeme, abychom vytvořili skutečně velkou akci, na níž se představí všichni vedoucí hráči v tomto průmyslu. A jsem pyšný, že mohu prohlásit, že všechny italské společnosti tam budou,“ komentuje přípravy veletrhu Lorenzo Primultini.

Zatím je zaregistrovaných téměř 300 vystavovatelů s 22% zahraničním podílem. Mezi nimi je velké množství nových společností, což zvyšuje naději, že data z roku 2014 budou výrazně překonána. Pořadatelé očekávají nejméně 500 vystavovatelů, což by výrazně překročilo výsledek z roku 2014 (440), přičemž výstavní plocha bude mnohem větší než loňských 26 176 m2. Stejný optimismus vládne v organizačním týmu i po stránce návštěvnosti. V roce 2014 zaznamenali 44 000 návštěvníků během 5 dnů, což zhruba odpovídá počtu 15 250 „unikátních“ návštěvníků. V tomto roce všechno naznačuje, že tato data budou v květnu 2016 rovněž překročena.

„Náš optimismus podporuje několik faktů,“ dodává Primultini. „Zejména ten, že náš veletrh bude reprezentovat celý průmysl: všichni lídři průmyslu bez výjimky budou v Miláně, a to je velký úspěch. Nemám na mysli jen velké skupiny, jako je Barberán, Biesse, Cefla, Homag, IMA, SCM a Weinig, ale i mnoho malých a středních firem z celého světa, které byly schopny překonat těžké roky díky své inovační síle a potenciálu najít kreativní řešení. Dalším důležitým faktem je zlepšující se nálada na italském trhu a postupné oživování domácí spotřeby. Xylexpo zaplatil vysokou cenu za těžkosti domácího trhu, které přiměly mnoho vystavovatelů hledat jiné destinace. Nyní se vítr obrací a pokud nevyužijeme nabízenou šanci, necháme si utéct obrovskou příležitost.“

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina