archív aktualít rok 2015

Stavět ze dřeva, to je cesta budoucnosti

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Cesty drevaInzerce

Stavební materiál dřevo nabyl významu, o kterém by se mnozí ještě před pár lety neodvážil ani snít. Globální povědomí o nutnosti šetřit zdroje a respektovat ekologické zásady vedly i ve stavebnictví k novému způsobu myšlení. Dřevo jako všestranný materiál se tak dostává do popředí. Jeho cestu z lesa přes zpracování až po využití finálních produktů představí nový projekt CESTY DŘEVA, který se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční od 21. do 23. ledna 2016.

Moderní technika nahrává dřevu jako materiálu. Stavebně-technický výzkum se zasloužil o přelomová zlepšení v oblasti protihlukové a protipožární ochrany dřevostaveb. Materiálový vývoj, ale i kalkulační a výrobní metody na bázi počítačů umožňují nové formy formování. Intenzivním používáním dřeva ve stavebnictví vzniká navíc v našich městech a vesnicích „druhý les“ a tím i významný zásobník uhlíku, který přispívá ke zlepšení klimatu. Jeden z nejstarších stavebních materiálů tak rozhodující mírou přispívá k architektuře šetrnější ke zdrojům, důvěrně známý materiál se prezentuje v nové a pestré různorodosti.

Veletrh CESTY DŘEVA, jehož první ročník proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, přinese komplexní pohled na dřevo jako materiál. Veletrh bude rozdělen do čtyř samostatných bloků: lesní hospodářství; zpracování dřeva; dřevěné stavby, konstrukce a výrobky a vedlejší produkty zpracování dřeva. Cílem veletrhu je srozumitelně a názorně seznámit širokou veřejnost s proměnou dřeva nejen jako stavebního materiálu, ale i materiálu s pestrou škálou užití.

Návštěvníci tak na veletrhu najdou pestrou prezentaci předních českých i zahraničních vystavovatelů. Rozsáhlou expozici s důrazem na edukaci připravuje Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze. Na zajímavém doprovodném programu se bude podílet Moravsko-slezský dřevařský klastr, WOODEXPERT, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Česká technologická platforma lesního hospodářství a mnoho dalších organizací. Zastoupeny budou spojovací materiály i tesařské a truhlářské potřeby. Největší část veletrhu bude zaměřena na dřevěné stavby. Chybět však nebude ani prezentace firem, které vyrábí produkty ze dřeva – zahradní domky, dřevěné hračky či dětská hřiště.

V rámci doprovodného programu dostanou návštěvníci odpovědi na všechny otázky ohledně bydlení v dřevostavbě. Naučný a zábavný program bude přichystán i pro děti. Nejmenší se tak zabaví na dětském dřevěném hřišti, u stavby stavebnice KAPLA nebo na dřevěném Kostkovišti od společnosti T-WOOD.

První ročník veletrhu CESTY DŘEVA proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových domů FOR PASIV a veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA. Pokud plánujete změny ve vašem bydlení, neměli byste od 21. do 23. ledna 2016 v areálu PVA EXPO PRAHA chybět. Času pro přípravu na nadcházející stavební sezónu budete mít stále dost.

Více na www.cestydreva.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina