archív aktualít rok 2015

Stavět ze dřeva, to je cesta budoucnosti

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Cesty drevaInzerce

Stavební materiál dřevo nabyl významu, o kterém by se mnozí ještě před pár lety neodvážil ani snít. Globální povědomí o nutnosti šetřit zdroje a respektovat ekologické zásady vedly i ve stavebnictví k novému způsobu myšlení. Dřevo jako všestranný materiál se tak dostává do popředí. Jeho cestu z lesa přes zpracování až po využití finálních produktů představí nový projekt CESTY DŘEVA, který se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční od 21. do 23. ledna 2016.

Moderní technika nahrává dřevu jako materiálu. Stavebně-technický výzkum se zasloužil o přelomová zlepšení v oblasti protihlukové a protipožární ochrany dřevostaveb. Materiálový vývoj, ale i kalkulační a výrobní metody na bázi počítačů umožňují nové formy formování. Intenzivním používáním dřeva ve stavebnictví vzniká navíc v našich městech a vesnicích „druhý les“ a tím i významný zásobník uhlíku, který přispívá ke zlepšení klimatu. Jeden z nejstarších stavebních materiálů tak rozhodující mírou přispívá k architektuře šetrnější ke zdrojům, důvěrně známý materiál se prezentuje v nové a pestré různorodosti.

Veletrh CESTY DŘEVA, jehož první ročník proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV, přinese komplexní pohled na dřevo jako materiál. Veletrh bude rozdělen do čtyř samostatných bloků: lesní hospodářství; zpracování dřeva; dřevěné stavby, konstrukce a výrobky a vedlejší produkty zpracování dřeva. Cílem veletrhu je srozumitelně a názorně seznámit širokou veřejnost s proměnou dřeva nejen jako stavebního materiálu, ale i materiálu s pestrou škálou užití.

Návštěvníci tak na veletrhu najdou pestrou prezentaci předních českých i zahraničních vystavovatelů. Rozsáhlou expozici s důrazem na edukaci připravuje Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze. Na zajímavém doprovodném programu se bude podílet Moravsko-slezský dřevařský klastr, WOODEXPERT, Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Česká technologická platforma lesního hospodářství a mnoho dalších organizací. Zastoupeny budou spojovací materiály i tesařské a truhlářské potřeby. Největší část veletrhu bude zaměřena na dřevěné stavby. Chybět však nebude ani prezentace firem, které vyrábí produkty ze dřeva – zahradní domky, dřevěné hračky či dětská hřiště.

V rámci doprovodného programu dostanou návštěvníci odpovědi na všechny otázky ohledně bydlení v dřevostavbě. Naučný a zábavný program bude přichystán i pro děti. Nejmenší se tak zabaví na dětském dřevěném hřišti, u stavby stavebnice KAPLA nebo na dřevěném Kostkovišti od společnosti T-WOOD.

První ročník veletrhu CESTY DŘEVA proběhne souběžně s veletrhem nízkoenergetických, pasivních a nulových domů FOR PASIV a veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA a ŘEMESLO PRAHA. Pokud plánujete změny ve vašem bydlení, neměli byste od 21. do 23. ledna 2016 v areálu PVA EXPO PRAHA chybět. Času pro přípravu na nadcházející stavební sezónu budete mít stále dost.

Více na www.cestydreva.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina