archív aktualít rok 2015

IKEA Group zaznamenala ve finančním roce 2015 nárůst prodeje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IKEA 1Celkové tržby IKEA Group ve finančním roce 2015 (září 2014 – srpen 2015) dosáhly výše 31,9 miliard eur. Celkové tržby vyjádřené v eurech tak vzrostly o 11,2 %.

S úpravou zohledňující změny kurzů to představuje nárůst tržeb o 8,9 % v porovnání s předchozím rokem. Tržby ve srovnatelných obchodních domech (obchodní domy, které byly v provozu po celé období finančních roků 2014 a 2015) vzrostly o 5,1 %.

Nejrychleji rostoucím trhem v rámci IKEA Group je i nadále Čína a za ní následuje Rusko. Rekordní růst zaznamenalo Německo a skvěle se dařilo i v Severní Americe. Obchodní domy na jihu Evropy taktéž zaznamenaly pozitivní vývoj. Celkový vývoj prodeje potvrzuje růst na většině trzích, kde IKEA Group působí.

Prodej nejvíce rostl ve srovnatelných obchodních domech. Nicméně i nové obchodní domy spolu s novými digitálními řešeními taktéž významně přispěly k celkovému pozitivnímu vývoji. IKEA Group v průběhu finančního roku 2015 otevřela 13 nových obchodních domů a 3 nové tzv. Pick-up Points (místa pro vyzvednutí zboží) – a to ve Španělsku, Norsku a Finsku. V nich si zákazníci mohou prohlédnout limitovanou část sortimentu IKEA, a zároveň vyzvednout produkty ze své objednávky.

V tomto klíčovém roce IKEA Group spolu s nadací IKEA Foundation vyčlenila pro klimatické změny 1 miliadu eur na urychlení přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku, a zároveň podporu komunit postižených klimatickými změnami. IKEA Group se tímto závazkem posouvá opět o něco blíže k dosažení svého cíle stát se energeticky nezávislou společností, která bude schopna vyprodukovat takové množství obnovitelné energie, kolik spotřebuje ve svém provoze.

Celé znění Výroční zprávy IKEA Group s podrobnými výsledky za celý finanční rok společně se Zprávou o trvalé udržitelnosti budou zveřejněné v prosinci 2015.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina