archív aktualít rok 2015

Slavnosti dřeva plné zážitků v srdci Bavorského lesa

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Holzforum 1mNavštivte 1. Dolnobavorské dřevařské fórum – slavnost pro řemeslníky, umělce i rodiny, které se bude konat v sobotu a v neděli 10. a 11. října v Dolním Bavorsku v osadě Hangenleithen u obce Kirchberg im Wald (okres Regen), pouhých 35 kilometrů od státní hranice.

Nahlédnout přes rameno výrobcům šindelů a dřeváků, obdivovat stroje na těžbu a zpracování dřeva, prohlédnout si Formule 1 i jiná závodní auta, zažít v akci dřevorubce s motorovými pilami, podívat se na Železného koně, koupit si dekorace do domu i na zahradu, seznámit se s výrobou pelet – to vše mohou návštěvníci 1. Dolnobavorského dřevařského fóra v srdci Bavorského lesa zažít v oba uvedené dny vždy od 9 do 17 hodin.

Bavorský les představuje největší zalesněnou oblast střední Evropy. Lesnictví, obchod se dřevem, dřevozpracující řemeslná a umělecká odvětví tady mají stejně jako u nás dlouhou tradici. Více než 60 vystavovatelů z Německa, Česka a Rakouska předvede na 18 hektarech volných ploch i v několika krytých halách v areálu firmy Forstwirtschaft Laschinger tradiční řemeslné a umělecké dovednosti, moderní stroje a mnoho dalšího.

„Poslední příslušníci svého stavu“ nám ukazují, kolik zručnosti vyžadují dnes již mizející řemeslné činnosti, jako je výroba hrábí, ošatek či dřevěných provazů. Řezbáři předvedou svou šikovnost při vyřezávání dřeva, hudebníci své umění při hře na alpské rohy. Obdivovat bude možné také dřevěný nábytek, tesařské výrobky i další zboží ze dřeva. Prodejci zemědělské techniky předvedou vyvážecí stroje i stroje na těžbu a zpracování dřeva, které usnadňují lesníkům práci. Alternativní energie jsou dnes žádanější než kdy dřív a na Dolnobavorském dřevařském fóru se návštěvníci dozvědí, proč stále více firem i jednotlivců sází u novostaveb na topení dřevem, peletami nebo štěpkou.

1. Dolnobavorské dřevařské fórum je „slavnost dřeva plná zážitků“. Pro rodiny tu bude celá řada příležitostí užít si půvaby dřeva při ukázkách i vlastní výrobě, setkat se s dalšími fanoušky dřeva ve stanech u sklenky nebo při společném jídle. Také na děti čeká pestrý program.

Foto: Stephan Feichtinger

Holzforum 2V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina