archív aktualít rok 2015

Sladění interiéru s dveřmi může působit i jako umělecké dílo

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Solodoor01 mPohrát si s kompozicí nábytku, originálně sladit barvy nebo vybrat správné doplňky. To jsou způsoby jak lze dosáhnout, aby interiér působil jako sofistikované umělecké dílo. Podle společnosti SOLODOOR a.s. Sušice je ale třeba přitom neopomenout ani výběr správných dveří.

„Designové rámové dveře s elegantním dekorem se rozhodně mohou stát dominantou prostoru. Mohou být sladěny s podlahou nebo s nábytkem, jako například s kuchyňskou linkou či s dalšími doplňky interiéru. A pokud tedy zákazník zvolí vzájemně ladící prvky, může se kupříkladu jeho obývací pokoj stát obrazem, který se časem neokouká,“ uvádí Martin Dozrál, generální ředitel SOLODOOR a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní.

Ukázkovým příkladem podle něj může být kompozice firmou vyráběných dveří SONET v rámovém provedení s dekorem olše, kdy při vzájemném barevném souladu se sedacím nábytkem a elegantním doladěním s nekonfliktní podlahou lze vytvořit až přímo abstraktní obraz (viz přiložená fotografie interiéru obývacího pokoje).

Nicméně pokud se zákazník rozhodne popustit uzdu své fantazii, měl by podle M. Dozrála pamatovat na to, že i v tak svobodné disciplíně, jako je umění, platí určitá pravidla, která se týkají například výběru barev. „Dveře představují velkou finanční částku a nelze je lehce vyměnit, a proto je dobré volit barvu dveří s rozumem. Žádné výrazné barvy, jako jsou fosforové nebo zelené, nebo brutální vzory, které se brzy okoukají, bych do interiéru nevolil,“ vysvětluje generální ředitel a dodává, že pokud zákazník získá tu správnou inspiraci a zároveň zůstane tzv. nohama na zemi, může vytvořit takový interiér, který ostatní svými estetickými nadčasovými kvalitami očaruje.

Foto: Ukázka možného sladění nábytku a doplňků interiéru obývacího pokoje s dveřmi SONET v rámovém provedení CPL laminát v dekoru olše a sklem Satinato. Foto: archiv SOLODOOR a.s.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina