archív aktualít rok 2015

Papier z recyklovaného alebo z čerstvého dreva?

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PEFC IndoneziaFilozofia papierenských firiem stojí často pred dilemou: vyrábať z recyklovaného alebo z čerstvého dreva? Obe varianty sú správne. Recyklovaný papier má možno prednosť pred spracovaním z čerstvého dreva. Čerstvé drevo dosiahne lepšie zhodnotenie v spracovaní na rezivo a ďalšie drevárske produkty.

Celosvetová propagácia využívania dreva z trvalo obhospodarovaných lesov priniesla množstvo pozitívnych príkladov pre drevárske a lesné hospodárstvo. Značka PEFC má už 39 národných organizácií (vrátane Českej republiky a Slovenska). Certifikovaných je 263 mil. ha lesov na všetkých kontinentoch a do spotrebiteľských reťazcov je zapojených 16 361 firiem. Ďalšie podrobnosti uvádza www.pefc.org  

Indonézia má prvú certifikáciu PEFC
Dve najvýznamnejšie celulózovo-papierenské spoločnosti v Indonézii – Asia Pacific Resourcers International (APRIL) a Asia Pulp & Paper (APP) sú prvými korporáciami v krajine, ktoré získali certifikát trvalo udržateľného obhospodarovania lesov v Indonézii IFCC (Indonesian Forestry Certification Cooperation).

Po prvý raz spoločne PEFC a CFCC
Na trh v Číne uviedli kancelársky papier, na ktorom sa spoločne objavujú logá PEFC a CFCC (Čínsky systém certifikácie lesov).

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina