archív aktualít rok 2015

Xaver Haas zvolen prezidentem německého dřevařského průmyslu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Xaver HaasRada německého dřevařského průmyslu (DHWR) – zastřešující organizace německé dřevařské branže – zvolila letos do svého čela Xavera Haase, který v rámci DHWR zastupoval Federaci dřevařského průmyslu, zpracovatelů plastů a souvisejících průmyslových a hospodářských odvětví.

Funkce prezidenta DHWR je oceněním i podnikatelských výsledků X. Haase. Z rodinného tesařství Haas Fertigbau vybudoval úspěšnou firmu, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců dřevěných montovaných domů, komerčních a zemědělských budov a dřevěných konstrukcí v Německu i v Evropě.

Rada německého dřevařského průmyslu (DHWR) má patnáct členských asociací, sdružujících více než 70 000 firem, které zaměstnávají přibližně 650 000 pracovníků a dosahují obratu kolem 120 miliard eur. Zastřešující organizace německého dřevařského průmyslu má pod svými křídly firmy všech přidružených oborů: od zpracovatelů surového dřeva na pilách, v celulózkách a papírnách přes další zpracování v nábytkářském a obalovém průmyslu, řemeslné opracování a dřevostavby až po odbyt zprostředkovaný obchodníky a makléři. Cyklus se uzavírá recyklací použitého papíru a dřeva.

V prezidiu DHWR Xaver Haas navazuje na aktivity svého předchůdce, Hubertuse Flötotta, který inicioval vypracování společné strategie německého dřevařského průmyslu. Členové Rady německého dřevařského průmyslu v současné době pracují na plánu dřevařského průmyslu do roku 2025. Vznikající dokument bude popisovat oblasti činností, definovat priority a dodávat i politická doporučení. „Hlavní důraz v budoucí práci DHWR se nemění, naším cílem je zlepšení politických a ekonomických podmínek pro vícepodlažní dřevostavby v Německu,“ řekl Xaver Haas.

„V čele německého dřevařského průmyslu dnes stojí člověk, kterého znám velmi dobře a který má zásadní vliv i na úspěchy naší společnosti. Haas Fertigbau Chanovice je i díky jeho lidským vlastnostem a profesním znalostem a zkušenostem stabilizovanou a na českém trhu dobře etablovanou firmou, která může českým zákazníkům nabídnout prvotřídní kvalitu a servis na úrovni, na kterou jsou zvyklí investoři na náročném německém trhu,“ dodal Ing. Ladislav Kameník, jednatel Haas Fertigbau Chanovice s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina