archív aktualít rok 2015

Lesy ČR vyhlásily tendry na lesnické činnosti 2016+

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Lesni prace5Tendry na lesnické činnosti prováděné od ledna příštího roku vyhlásil státní podnik Lesy České republiky 18. června. Hodnota zadávaných lesnických prací by měla dosáhnout bezmála 2,6 miliardy Kč. Nabídky začne komise hodnotit na začátku září.

Zakázky se od ledna roku 2016 rozdělí na ty, které řeší komplexní lesnické činnosti, dále jen těžební činnosti s prodejem dříví a pouze pěstební činnosti. „Tento model se jeví jako přínosný pro podporu regionálního podnikání menších a středních firem a tedy i zaměstnanosti v regionech,“ uvedl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Zakázka na provádění komplexních lesnických prací, tedy pěstební a těžební činnosti včetně prodeje dříví, se týká 36 smluvních územních jednotek. Předpokládaná hodnota prací činí 2,36 miliardy Kč. Až na Pomoraví, kde je zakázka čtyřletá, se jedná o pětileté smlouvy.

Zakázky za 25,6 milionů Kč zaměřené na těžbu dříví spolu s jeho prodejem budou aktuální pro 4 územní jednotky. Pro Rozkoš a Kamenice jsou přichystány čtyřleté smlouvy, pro Kopce a Ševětín smlouvy pětileté.

Zakázky v hodnotě 198,3 milionů Kč, které sledují pouze pěstební činnosti, se týkají 17 dalších jednotek. Až na Úsov, Rozkoš a Kamenice – jednotky se čtyřletou smlouvou, budou práce na 14 zbývajících jednotkách smluvně vázány na pět let.

Součástí dokumentace jednotlivých zakázek se stalo i opční právo na další objem lesnických činností v případě kalamitních situací.

Obálky s nabídkami se otevřou na začátku září. „Předpokládáme, že bychom mohli smlouvy uzavírat na přelomu října a listopadu,“ řekl obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina