archív aktualít rok 2015

Přehlídka aktuálních trendů výrobců nábytku na veletrhu MOBITEX

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

MOBITEX2014mikOd středy 22. dubna do soboty 25. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX, který představí nejnovější trendy ve vybavení interiéru.

Nabídku vystavovatelů doplňují atraktivní poradenská centra zaměřená na výběr kvalitního nábytku nebo představení tradičních českých výrobců nábytku. Nesmíme opomenout ani poradenské centrum Architekt, v němž budou radit interiéroví architekti jak si vhodně zařídit interiér. Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru představí projekt Technologie&Design. V letošním roce se jako doprovodné akce konají také dvě zajímavé výstavy, jednou z nich je „Anonymní“ ohýbaný nábytek, druhou pak je výstava Český nábytek 2005 – 2015.

„Anonymní“ ohýbaný nábytek

Výstava „Anonymní“ ohýbaný nábytek je symbolickým uznání dovednosti „anonymních“ tvůrců, kteří spojili svůj život s ohybem dřeva. Je zaměřena na ohýbaný nábytek poválečných desetiletí a věnována především Antonínu Šumanovi, Radomíru Hofmanovi a Josefu Mackovi, návrhářům, kteří osobitým způsobem přispěli k vývoji moderní „thonetky“, na něž se však v průběhu času pozapomnělo. V kolekci pěti desítek výrobků jsou zastoupeny vývojově důležité modely, z nichž některé patřily k nejlepším svého druhu na domácím trhu, byly ve své době nebývale rozšířené, reprezentovaly českou průmyslovou výrobu na světových trzích a získaly také četná ocenění na světových výstavách.

Český nábytek 2005–2015 – mezi tradicí a inovací

Českému nábytku posledního desetiletí je věnována doprovodná výstava nazvaná Český nábytek 2005–2015 – Mezi tradicí a inovací. Jde o první soubornou výstavu, jejímž cílem je ukázat proměny českého nábytku v oblasti tvaru, materiálů i technologií za posledních deset let a představit nejzajímavější české výrobky odborné i laické veřejnosti. Výběr exponátů je postaven především na výrobcích, které v daném období získaly ocenění v České republice nebo v zahraničí. Mezi sedmi desítkami exponátů umístěných na ploše takřka 500 m2 najdeme zejména nábytek sedací (židle ohýbané i kovové, čalouněný sedací nábytek), kancelářské stolové a úložné systémy i pracovní židle, zástupce kuchyní i ukázky inovace v ložnicovém nábytku.

Grand Prix MOBITEX

Součástí doprovodného programu veletrhu MOBITEX je soutěž Grand Prix MOBITEX, které se mohou ve dvou sekcích zúčastnit sami vystavovatelé a studenti. Ve studentské sekci Grand Prix Mobitex se i letos představí práce studentů ze středních a vysokých škol z ČR a SR působících v oblasti nábytku a bytového vybavení. V letošním roce se do soutěže přihlásilo 7 škol a 3 jednotlivci, na veletrhu bude vystaveno na 120 prací, což je přibližně o třetinu více, než v loňském roce. Letošní ročník nemá sice tematické vymezení, proto komise ponechala k vystavení i návrhy, které rámec bytové kultury přesahují, např. šperky nebo kabelky, ale důraz je kladen na dřevo a výrobky z dřeva z českých lesů.

Obnova historických a církevních staveb

Zahajovací konference veletrhu se zaměří na problematiku církevních a historických staveb z pohledu stavby, obnovy a správy jednotlivých objektů v kontextu novelizace zákona o památkové péči. Ministerstvo kultury ČR představí základní principy připravovaného zákona o ochraně památkového fondu a financování obnovy a údržby památek prostřednictvím specializovaných programů. Stranou pozornosti nezůstane ani péče o kulturní dědictví ve světle procesu částečného majetkového vyrovnání mezi státem a církvemi. Další blok konference se zaměří na příklady realizace obnovy památek, historických a církevních staveb. Speciálním exponátem, který bude k vidění po celou dobu konání veletrhu, bude model kopule Národního muzea.

Praktická řešení vašich plánů na stavbu i rekonstrukci

Souběžně konaný stavební veletrh IBF rozšíří prezentovanou problematiku o novinky a trendy ve všech oborech stavebnictví a technického zařízení budov. Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost nalézt různé alternativy řešení svých plánů na stavbu či rekonstrukci. Ty je možné navíc zkonzultovat s renomovanými odborníky v nezávislých odborných poradenských centrech, která jsou připravena s oborovými asociacemi a svazy pro všechny návštěvníky po celou dobu konání akce zcela zdarma. Poradenství se zaměří například na problematiku správných technologických postupů, aplikaci právních norem či energeticky úsporné stavění.

Získejte vstupenku na veletrh výhodněji!

Chcete navštívit veletrh výhodněji? Zakupte si vstupenku online! Zvýhodněné vstupenky získáte na www.bvv.cz/mobitex – odkaz VSTUPENKY & REGISTRACE. Vyberte veletrh MOBITEX, zaplaťte online, a navštivte veletrh za 80 Kč. Sleva platí pouze pro úspěšně provedenou online platbu.

Více informací naleznete na www.mobitex.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina