archív aktualít rok 2015

Ve Vídni vyroste nejvyšší stavba ze dřeva na světě

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevostavba HoHoNa jaře příštího roku bude zahájena stavba 24podlažního dřevěného výškového domu v Aspernu u Vídně. Stavba má být podle projektu dokončena v roce 2018. Investorem je podle tiskového sdělení Günter Kerbler. Dům vznikne na ploše o rozloze 4000 m2 a investice přesáhne 65 milionů eur.

Dům s výškou 84 m bude nejvyšší dřevěná stavba světa, v jejím stínu zůstanou další výškové dřevěné budovy jako 10podlažní dům v Melbourne nebo 14podlažní dům v Bergenu. Plánování výstavby dřevěného výškového domu přebírá architektonická kancelář Rüdiger Lainer + Partner ZT GmbH z Vídně. Zajištěním nosnosti stavby včetně stavební fyziky a techniky výškových budov byla pověřena projektová skupina RWT+ZT z Vídně pod vedením obchodního šéfa Richarda Woschitze. Ochranu proti požáru bude garantovat Kancelář Maria Kunze z Enzersdorfu.

Výstavba dřevěného domu o výšce více než 84 metrů je doslova stavebně technickou výzvou a vyžaduje precizní plánování, kreativní tým odborníků, jednotný postup a příznivé podmínky. Je velmi málo výškových staveb, které jsou postaveny z velké části ze dřeva.

„Jsme průkopníky výškových dřevěných staveb, já sám jsem vždy podporoval nové a trošku bláznivé architektonické nápady. Proto mne teď o to více těší, že jsme získali důvěru a budeme moci splnit své plány,“ dodává investor Günter Kerbler. Dům s názvem HoHo Vídeň bude podle něj vysoce flexibilní a bezpečnou stavbou. Navíc bude splňovat nejvyšší požadavky na využití trvale udržitelných materiálů. Podíl dřeva jako stavebního materiálu přesáhne 75 %.

Zdroj: wirtschaftsblatt.at

Foto: Oln Office Le Nomade/Unbekannt

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina