archív aktualít rok 2015

Podnikatelem roku 2014 je výrobce tužek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Podnikatel roku2014Podnikatelem roku 2014 se stal Vlastislav Bříza, majitel holdingu KOH-I-NOOR, který do celostátního kola postoupil jako vítěz krajského kola v jižních Čechách.Trofej pro vítěze si převzal v úterý 3. března na slavnostním večeru v pražském paláci Žofín z rukou 1. místopředsedy vlády a ministra financí České republiky Andreje Babiše.

Jako vítěz celostátního kola soutěže EY Podnikatel roku předstoupí 6. června před mezinárodní porotu v Monte Carlu, kde se utká o světový titul.

Vlastislav Bříza do KOOH-I-NOORu nastoupil původně jako konstruktér, jenže záhy byl „odejit“. Když se mu po letech podařilo vypracovat na ředitele podniku Gama a přišla nabídka vrátit se do ztrátového výrobce tužek, neváhal. V roce 1999 se začal rýsovat prodej KOOH-I-NOORu. Vlastislav Bříza, který se řídí heslem „bez rizika není cesty vpřed“, se rozhodl vzít si úvěr od banky a firmu od PPF odkoupit sám. Během sedmi let se mu podařilo postavit na nohy obchod a vrátit lesk tradiční značce. V Česku dnes podnik, jehož název vznikl už před 225 lety, provozuje 80 prodejen. Součástí holdingu je nejenom celosvětově známý výrobce tužek, pastelek, uměleckých, školních a kancelářských potřeb KOOH-I-NOOR Hardtmuth, ale také společnosti a fabriky v Rusku a Bulharsku a obchodní firmy v Itálii nebo Polsku. Holding dále zahrnuje skupinu Gama, KOOH-I-NOOR Energy a KOOH-I-NOOR Machinery nebo Polikliniku Sever v Českých Budějovicích a hotel Vltava. V podnikání se Vlastislav Bříza drží především pravidla, že peníze jsou krev, a kdo nemá krev, umírá. Mimo byznys ho baví auta a rád si vyrazí na kolo nebo na lyže.

Zdroj: Podnikatel roku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina