archív aktualít rok 2015

Chřipková epidemie v Ostravě nad mladými řemeslníky nezvítězila

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO final2014 dlabVe dnech 27. a 28. února 2015 se na Výstavišti Černá louka v Ostravě konalo při výstavě Střechy a stavba druhé postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Stejně jako první kolo i tentokrát průběh soutěže trošku komplikovala chřipková epidemie, ale přesto se akce účastnilo celkem 36 řemeslníků ze 13 škol.

„Ostravské kolo bylo svědkem úkazu, který se jen tak nevidí, a to nám vlilo novou krev do žil. Student z jednoho truhlářského týmu onemocněl chřipkou. Jeho partner (Pavel Masár ze SŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek-Místek) to však nevzdal, i když byl značně handicapován. Pokračoval dál a své řemeslo krásně reprezentoval. Byl vyhodnocen dokonce nejlepším v disciplíně konstrukční spojení na čep a dlab,“ uvádí David Surmaj z pořadatelské společnosti ABF. Soutěžní kolo v Ostravě proběhlo za finanční podpory Moravskoslezského kraje.

Heslo 19. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel zní „Wanted“, které naznačuje, že poptávka po kvalitních a zručných řemeslnících je stále aktuální. V ostravském kole soutěžilo 8 družstev truhlářů a 10 týmů zedníků.

První dva vítězné týmy, které postupují do celorepublikového finále při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2015, tvoří za truhlářský obor družstvo Davida Málka a Štěpána Jalůvky ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a soutěžní dvojice Dominik Kudelka a Roman Jonšta ze SŠ technických oborů v Havířově – Šumbarku.

Pod taktovkou partnerů soutěže

Společnost HOUFEK si na mladé řemeslníky přichystala novou disciplínu s dlabačkou. Společnost MAFELL zase prověřila zručnost mladých truhlářů v řezání s kotoučovou a přímočarou pilou a studenti předvedli svůj um ve výrobě stojanů na víno. A stejně jako v minulých letech i v tomto kole putovaly produkty na dobročinné účely. „Květinové stolky, které v tomto postupovém kole vyrobili truhláři, putují do Dětského domova Havířov-Šumbark,“ uzavírá David Surmaj ostravské klání.

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

SUSO19 Ostrava

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina