archív aktualít rok 2015

Skupina TECHO zaznamenala 15 % nárůst obratu oproti plánu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TECHO JTI BucharestSkupina TECHO, český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, dosáhla v roce 2014 obratu v celkové výši 1,5 miliardy Kč, což je o 15 % více, než byl původní plán skupiny. Provozní zisk (EBIT) činil 46 milionů. Firma je dlouhodobě úspěšná na zahraničních trzích, odkud loni plynulo 70 % tržeb z nábytku vyrobeného v pražském závodě.

Vedle trhů, kde je společnost tradičně silná, jako je Česká republika, Slovensko či Velká Británie, se mimořádně dařilo pobočce v Rumunsku. Ta zdvojnásobila obrat, který tak činil 18 % obratu v rámci celé skupiny. Zároveň také čtyřikrát zvýšila svůj zisk. Tržby rostly významně i v Německu, Polsku, Maďarsku a Francii. Mimo Evropu je pro TECHO kromě Ruska klíčový také africký trh.

„V Africe, kde působíme přes 15 let, se nám daří nejen udržet vybudovanou pozici, ale také rozvíjet nové projekty. V průběhu první poloviny roku plánujeme dokončit zatím naši největší zakázku na africkém kontinentu pro National Microfinance Bank v Tanzanii,“ říká Jiří Kejval, generální ředitel společnosti TECHO.

Rozhodující podíl na ekonomickém výsledku skupiny TECHO mají realizace pro klíčové zákazníky. V minulosti se jednalo o klienty z bankovního a pojišťovnického segmentu, aktuálně převažují zákazníci z automobilového a farmaceutického průmyslu.

„Velký obchodní potenciál v tomto segmentu vidíme v Rusku a v Německu. Cílem pro letošní rok je zvýšení obratu a především zisku, a to hlavně prostřednictvím efektivnější struktury a komunikace,“ nastiňuje budoucnost Jiří Kejval.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina