archív aktualít rok 2014

LIGNA 2015 představí „síťovou výrobu“ pro dřevařský a nábytkářský průmysl

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LIGNA 1mMěnící se podmínky nutí dřevařský a nábytkářský průmysl přizpůsobovat se v mnoha ohledech. Například poptávka po individuální kusové produkci je na vzestupu a průmysl potřebuje své produkty dodávat, aniž by došlo ke snížení kvality, efektivity nebo flexibility. Totéž platí pro optimalizaci spotřeby zdrojů a dlouhodobou sledovatelnost komponentů a materiálů.

Za účelem splnění těchto a dalších požadavků je nezbytné, aby odborníci v dřevařském a nábytkářském průmyslu, stejně jako strojní inženýři a automatizační specialisté sdíleli své zkušenosti a společně vyvíjeli vhodně síťově propojené a integrované přístupy k výrobě.

Místem, kde se to všechno sejde, je LIGNA – přední světový veletrh pro lesnictví a dřevozpracující průmysl, který se uskuteční v termínu 11.–15. 5. 2015. Vystavovatelé zde budou poskytovat komplexní a otevřený pohled na to, jak vysoce vyspělá síťová výroba je již dnes možná. K vidění budou nejdůležitější inovace a řešení pro inteligentní kusovou i hromadnou výrobu, dávající představám zpracovatelů dřeva, truhlářů a výrobců nábytku o „inteligentní továrně“ hmatatelnou podobu.

LIGNA 2mInteligentní výroba v každém článku řetězce

Zakázková kusová výroba nábytku vyžaduje vysoký stupeň výrobní spolehlivosti. Dostupnost systému, průchodná rychlost a výrobní výkonnost musí být v souladu, aby zajistily kvalitu a efektivitu. To vyžaduje velmi přesnou měřicí techniku, stejně jako vysoký stupeň automatizace. Každá jednotlivá sestava musí fungovat spolehlivě a komunikace mezi různými stroji musí být bezproblémová, a to ve všech fázích výroby od plánování až po uvedení na trh.
Inteligentní automatizovaná řešení mohou v dřevařském a nábytkářském průmyslu umožnit výrobnímu zařízení samostatně v předstihu předvídat opotřebení nástroje, snížení emisí, optimalizovat spotřebu energie, řízení kompletace výrobků „na míru“ a předcházet výrobním vadám. Prostoje, ruční seřizování a odpad jsou minimalizovány, komfort ovládání strojů a životnost se zlepšují, průchozí časy jsou optimalizovány, produktivita a energetická účinnost se zvýšily – to vše bez vyšších nákladů na automatizaci techniky.

LIGNA 4mŘízení na bázi PC jako základní technologie

Inteligentní automatizovaná technologie tak významně přispívá k tomu, že výroba nábytku je pružnější, efektivnější a udržitelnější. Existující i nové závody již dnes mohou být vybaveny základními technologiemi na bázi PC a otevřeného systému. Díky pokročilým technologiím v telekomunikacích mohou být údaje z každého článku přípravného a výrobního řetězce bez problémů přenášeny a vyměňovány v reálném čase.
Dosud mohou výše uvedené technologie využívat aplikace pouze v omezené míře. Kapacita v současné době dostupných PC ještě nedokáže zvládnout nezbytné objemy dat k řízení složitých strojů a zařízení. Nicméně automatizační specialisté již úzce spolupracují se svými partnery na slibných nových koncepcích s použitím kombinace špičkového hardwaru a softwaru k vyvinutí inteligentních, vysoce výkonných systémových řešení, která lze připojit k výrobnímu zařízení s minimálním uživatelským programováním.

Mezinárodní automatizační odborníci a výrobci strojů budou příští rok v květnu prezentovat nejnovější výsledky svého vývoje a pilotní aplikace exkluzivně na veletrhu LIGNA v Hannoveru. Tato přehlídka technologií pro síťovou výrobu nabídne praktické návody pro podniky všech velikostí při hledání nejlepších způsobů, jak realizovat inteligentní výrobu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina