archív aktualít rok 2014

LIGNA 2015 představí „síťovou výrobu“ pro dřevařský a nábytkářský průmysl

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LIGNA 1mMěnící se podmínky nutí dřevařský a nábytkářský průmysl přizpůsobovat se v mnoha ohledech. Například poptávka po individuální kusové produkci je na vzestupu a průmysl potřebuje své produkty dodávat, aniž by došlo ke snížení kvality, efektivity nebo flexibility. Totéž platí pro optimalizaci spotřeby zdrojů a dlouhodobou sledovatelnost komponentů a materiálů.

Za účelem splnění těchto a dalších požadavků je nezbytné, aby odborníci v dřevařském a nábytkářském průmyslu, stejně jako strojní inženýři a automatizační specialisté sdíleli své zkušenosti a společně vyvíjeli vhodně síťově propojené a integrované přístupy k výrobě.

Místem, kde se to všechno sejde, je LIGNA – přední světový veletrh pro lesnictví a dřevozpracující průmysl, který se uskuteční v termínu 11.–15. 5. 2015. Vystavovatelé zde budou poskytovat komplexní a otevřený pohled na to, jak vysoce vyspělá síťová výroba je již dnes možná. K vidění budou nejdůležitější inovace a řešení pro inteligentní kusovou i hromadnou výrobu, dávající představám zpracovatelů dřeva, truhlářů a výrobců nábytku o „inteligentní továrně“ hmatatelnou podobu.

LIGNA 2mInteligentní výroba v každém článku řetězce

Zakázková kusová výroba nábytku vyžaduje vysoký stupeň výrobní spolehlivosti. Dostupnost systému, průchodná rychlost a výrobní výkonnost musí být v souladu, aby zajistily kvalitu a efektivitu. To vyžaduje velmi přesnou měřicí techniku, stejně jako vysoký stupeň automatizace. Každá jednotlivá sestava musí fungovat spolehlivě a komunikace mezi různými stroji musí být bezproblémová, a to ve všech fázích výroby od plánování až po uvedení na trh.
Inteligentní automatizovaná řešení mohou v dřevařském a nábytkářském průmyslu umožnit výrobnímu zařízení samostatně v předstihu předvídat opotřebení nástroje, snížení emisí, optimalizovat spotřebu energie, řízení kompletace výrobků „na míru“ a předcházet výrobním vadám. Prostoje, ruční seřizování a odpad jsou minimalizovány, komfort ovládání strojů a životnost se zlepšují, průchozí časy jsou optimalizovány, produktivita a energetická účinnost se zvýšily – to vše bez vyšších nákladů na automatizaci techniky.

LIGNA 4mŘízení na bázi PC jako základní technologie

Inteligentní automatizovaná technologie tak významně přispívá k tomu, že výroba nábytku je pružnější, efektivnější a udržitelnější. Existující i nové závody již dnes mohou být vybaveny základními technologiemi na bázi PC a otevřeného systému. Díky pokročilým technologiím v telekomunikacích mohou být údaje z každého článku přípravného a výrobního řetězce bez problémů přenášeny a vyměňovány v reálném čase.
Dosud mohou výše uvedené technologie využívat aplikace pouze v omezené míře. Kapacita v současné době dostupných PC ještě nedokáže zvládnout nezbytné objemy dat k řízení složitých strojů a zařízení. Nicméně automatizační specialisté již úzce spolupracují se svými partnery na slibných nových koncepcích s použitím kombinace špičkového hardwaru a softwaru k vyvinutí inteligentních, vysoce výkonných systémových řešení, která lze připojit k výrobnímu zařízení s minimálním uživatelským programováním.

Mezinárodní automatizační odborníci a výrobci strojů budou příští rok v květnu prezentovat nejnovější výsledky svého vývoje a pilotní aplikace exkluzivně na veletrhu LIGNA v Hannoveru. Tato přehlídka technologií pro síťovou výrobu nabídne praktické návody pro podniky všech velikostí při hledání nejlepších způsobů, jak realizovat inteligentní výrobu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina