archív aktualít rok 2014

Spotřeba pelet roste

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

PeletyBerlínské kongresové centrum přivítalo ve dnech 14. a 15. října účastníky největšího odborného fóra k problematice vytápění peletami. Odborného setkání se zúčastnilo přes 300 zástupců z 29 zemí Evropy.

Hlavním organizátorem tohoto v pořadí 13. průmyslového fóra byl Německý svaz pro energetické dříví a pelety (DEPV), shromáždění zahájil předseda Svazu, Andreas Lingner. Podle jeho slov je Německo tou správnou zemí, ve které se akce tohoto zaměření koná. Německo patří celosvětově k zemím, ve kterých je vytápění peletami a energetickými sortimenty velmi rozšířeno. V zemi se nachází více než 350 000 zařízení na vytápění peletami.

Německo zaujímá v Evropě vedoucí pozici mezi producenty pelet, roční výroba dosahuje objemu přes 2 miliony tun. Přispívá k tomu rostoucí dřevní zásoba a také velká hustota pilařských závodů v zemi. Více než 90 % domácích pelet je vyráběno z vedlejších pilařských produktů, převážně pilin, surovina je samozřejmě certifikována podle EN. Produkce pelet převyšuje domácí spotřebu, proto Německo velké množství pelet vyváží. V prvním pololetí 2014 dosáhl export pelet 116 000 tun. S ohledem na nastávající topnou sezónu jsou sklady pelet v Německu dobře zásobeny. Aktuálně se pelety obchodují za ceny o 10 % nižší než v minulém roce.

Podle Andrease Lignera je však ještě řada spotřebitelů, kteří o výhodách tohoto typu vytápění nejsou úplně přesvědčeni. Proto vidí Svaz DEPV těžiště své práce mimo jiné v tom, že se bude snažit nejrůznějšími formami spotřebitelům vysvětlovat výhody, které topení peletami nesporně přináší.

Zdroj: www.fordaq.com

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina