archív aktualít rok 2014

Zkrachovalý Less & Timber kupuje brněnský JET Investment

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LESSBrněnská investiční skupina JET Investment zvítězila v tendru na prodej zkrachovalé společnosti Less & Timber podnikatele Jana Mičánka. Informoval o tom portál iDNES.cz. Konkurz byl na Mičánkovy firmy vyhlášen poté, co zkrachoval pokus o jejich reorganizaci.

Mediální zástupkyně JET Investment Petra Kubíčková, která portálu informaci potvrdila, nechtěla komentovat výši nabídky. Podle iDNES.cz ale znalci společnosti A-Consult plus, ustanovení v rámci insolvenčního řízení, odhadli hodnotu společnosti ke konci roku 2012 na 627,5 milionu Kč. Nemalá část majetku byla zastavena ve prospěch Citibank.

Pod podnik spadají dvě pily v Dlouhé Vsi u Sušice a v Čáslavi a také závod na zpracování lepeného hranolu v Klášterci nad Ohří. Třetí pilu v Bohdanči má pronajatou jiná společnost. Čáslavská pila, zprovozněná před 5 lety, disponuje kapacitou až tisíc kubíků jehličnatého dříví denně. Její výstavba přišla na dvě miliardy korun.

Podle Kubíčkové hodlá Jet Investment v pilách zachovat výrobu. Obrat závodů v letech před krachem dosahoval až 1,75 miliardy korun ročně, přičemž souhrnné tržby všech společností skupiny JET Investment se pohybují kolem 5 miliard.

JET Investment se od svého vzniku v roce 1997 specializuje na vyhledávání investičních příležitostí. V minulosti restrukturalizoval nebo reorganizoval přes 15 podniků.

Zdroj: iDNES.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina