archív aktualít rok 2014

Největší tuzemský výrobce oken se připravuje na konjunkturu ve stavebnictví

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vekra RDSpolečnost Window Holding (dříve VEKRA), patřící k největším tuzemským výrobcům oken, očekává, že letošní rok pro ni bude konečně znamenat obrat k lepšímu.

Před rokem 2009 se podobně jako další výrobci v tomto oboru vezla na úspěšné vlně tehdejšího stavebního boomu. Následující roky však pro firmu znamenaly těžkou zkoušku. Prošla složitým obdobím a výrazným propadem tržeb. Na rozdíl od řady jejích konkurentů, kteří byli nuceni svoji činnost ukončit, ale přežila, i když za cenu značných úsporných opatření.

Letošní rok se zdá být pro firmu přelomový. Podle informací, které zveřejnily Hospodářské noviny, po dvou letech poklesu očekává asi 15% meziroční nárůst tržeb na cca 1,4 mld. Kč, čímž by se měla vrátit přibližně k hodnotám z roku 2013. Poprvé po čtyřech letech by se také mohla dostat do zisku. Za poslední rok firma přijala dvě stovky nových zaměstnanců a zahájila expanzi na německý, slovenský a švýcarský trh.

Společnost Window Holding také loni změnila vlastníka. Podle zápisu v obchodním rejstříku ze dne 8.3.2014 se jím stala slovenská a.s. Window Holding SK, která vznikla koncem listopadu 2013. Podle vyjádření současného vedení společnosti pro HN ji nový vlastník oddlužil a přinesl peníze na nové investice. Ještě letos hodlají rozšířit výrobu dřevěných oken v Zašové a Velkém Meziříčí. Mělo by se jednat o investici v hodnotě 15 mil. Kč. Příští rok pak plánují investovat do modernizace výroby v Lázních Toušeň dalších 80 mil. Kč. Předběžně počítají s dalšími investicemi do nové haly na výrobu dřevěných oken v odhadované výši cca 150 mil. Kč, které by se měly realizovat v roce 2016.

Společnost po pěti letech propadu konečně pociťuje stabilizaci stavebního trhu a novými investicemi se chce včas připravit na očekávaný nárůst zájmu především o dřevěná okna. Ta by jí měla do budoucna přinášet větší růst tržeb než okna plastová.

Zdroj: HN

Foto: Window Holding

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina