archív aktualít rok 2014

Největší tuzemský výrobce oken se připravuje na konjunkturu ve stavebnictví

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vekra RDSpolečnost Window Holding (dříve VEKRA), patřící k největším tuzemským výrobcům oken, očekává, že letošní rok pro ni bude konečně znamenat obrat k lepšímu.

Před rokem 2009 se podobně jako další výrobci v tomto oboru vezla na úspěšné vlně tehdejšího stavebního boomu. Následující roky však pro firmu znamenaly těžkou zkoušku. Prošla složitým obdobím a výrazným propadem tržeb. Na rozdíl od řady jejích konkurentů, kteří byli nuceni svoji činnost ukončit, ale přežila, i když za cenu značných úsporných opatření.

Letošní rok se zdá být pro firmu přelomový. Podle informací, které zveřejnily Hospodářské noviny, po dvou letech poklesu očekává asi 15% meziroční nárůst tržeb na cca 1,4 mld. Kč, čímž by se měla vrátit přibližně k hodnotám z roku 2013. Poprvé po čtyřech letech by se také mohla dostat do zisku. Za poslední rok firma přijala dvě stovky nových zaměstnanců a zahájila expanzi na německý, slovenský a švýcarský trh.

Společnost Window Holding také loni změnila vlastníka. Podle zápisu v obchodním rejstříku ze dne 8.3.2014 se jím stala slovenská a.s. Window Holding SK, která vznikla koncem listopadu 2013. Podle vyjádření současného vedení společnosti pro HN ji nový vlastník oddlužil a přinesl peníze na nové investice. Ještě letos hodlají rozšířit výrobu dřevěných oken v Zašové a Velkém Meziříčí. Mělo by se jednat o investici v hodnotě 15 mil. Kč. Příští rok pak plánují investovat do modernizace výroby v Lázních Toušeň dalších 80 mil. Kč. Předběžně počítají s dalšími investicemi do nové haly na výrobu dřevěných oken v odhadované výši cca 150 mil. Kč, které by se měly realizovat v roce 2016.

Společnost po pěti letech propadu konečně pociťuje stabilizaci stavebního trhu a novými investicemi se chce včas připravit na očekávaný nárůst zájmu především o dřevěná okna. Ta by jí měla do budoucna přinášet větší růst tržeb než okna plastová.

Zdroj: HN

Foto: Window Holding

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina