archív aktualít rok 2014

Truhlář(ka) roku 2014: křehká dívka z Rakouska to natřela třiadvaceti klukům

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Truhlar roku2014 1mVe dnech 1.–3. 10. 2014 proběhl na výstavišti v Českých Budějovicích v pořadí 6. ročník celostátní a dnes již i mezinárodní soutěže Truhlář roku 2014. Potřetí za sebou se jí totiž vedle domácích truhlářských juniorů zúčastnila také čtveřice studentů z Horního Rakouska. Mezi nimi i osmnáctiletá studentka III. ročníku oboru truhlář Regina Tröbinger.

„V poslední době zaznamenáváme stále rostoucí tendenci učnic na naší škole, kde momentálně z celkového počtu 800 žáků dívky tvoří téměř 10 %. Dívky, které se pro tento obor rozhodnou, takřka vždy vědí proč se tak rozhodly a proto v rámci všech učňů patří k těm nejlepším, a to jak v teorii tak i v praxi,“ říká Günter Stieger, vedoucí učitel odborného výcviku z Berufsschule Kremsmünster s tím, že přítomná slečna je nejen šikovnou učnicí, s kterou je radost pracovat, ale navíc i ostřílenou soutěžící. „Regina se u nás v Rakousku zúčastnila již několika podobných soutěží, kde pokaždé dosáhla velmi dobrých výsledků. Proto věřím, že i zde nebude jen pouhou ozdobou, ale svůj výkon zopakuje,“ pochlubil se G. Stieger na adresu své osmnáctileté svěřenkyně.

Truhlar roku2014 2mIntuice ho nezklamala. Výborně zvládnutá praktická i teoretická část Reginu skutečně vynesla na stupně vítězů, a to dokonce až na ten nevyšší. Zvítězila s celkovým počtem 84 bodů před druhým Radkem Fialou ze SOU nábytkářského a SOŠ Liberec (82 bodů) a svým spolužákem bronzovým Paulem Vormayrem z Berufsschule Kremsmünster (80 bodů). V kategorii družstev si pohár pro vítěze odvezli Jan Jiráň s Michalem Sadílkem ze SOU Lišov a Fabian Pracia s Oliverem Gegenteitnerem z Berufsschule Kremsmünster. Druhou příčku obsadili Jan Procházka a Jiří Grip ze SŠ stavební a technické Ústí nad Labem a na třetím místě skončili Filip Vajfl a Zdeněk Vnouček ze SOU stavebního Benešov. Při tradičním hodnocení zúčastněných škol pak byla nejúspěšnější Berufsschule Kremsmünster před SOU nábytkářským a SOŠ Liberec a na 3–4 místě skončivšími SOŠ zdravotní a SOU Český Krumlov a SOŠ a SOU Písek.

Podrobnou reportáž ze soutěže si můžete přečíst v příštím vydání DM.

„Řemeslo vykonávám s velkou vášní a proto jsem nesmírně hrdá, že se mi povedlo natřít to všem klukům,“ řekla nám před odjezdem domů šťastná Regina Tröbinger

Truhlar roku2014 3V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina