archív aktualít rok 2014

Truhlář(ka) roku 2014: křehká dívka z Rakouska to natřela třiadvaceti klukům

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Truhlar roku2014 1mVe dnech 1.–3. 10. 2014 proběhl na výstavišti v Českých Budějovicích v pořadí 6. ročník celostátní a dnes již i mezinárodní soutěže Truhlář roku 2014. Potřetí za sebou se jí totiž vedle domácích truhlářských juniorů zúčastnila také čtveřice studentů z Horního Rakouska. Mezi nimi i osmnáctiletá studentka III. ročníku oboru truhlář Regina Tröbinger.

„V poslední době zaznamenáváme stále rostoucí tendenci učnic na naší škole, kde momentálně z celkového počtu 800 žáků dívky tvoří téměř 10 %. Dívky, které se pro tento obor rozhodnou, takřka vždy vědí proč se tak rozhodly a proto v rámci všech učňů patří k těm nejlepším, a to jak v teorii tak i v praxi,“ říká Günter Stieger, vedoucí učitel odborného výcviku z Berufsschule Kremsmünster s tím, že přítomná slečna je nejen šikovnou učnicí, s kterou je radost pracovat, ale navíc i ostřílenou soutěžící. „Regina se u nás v Rakousku zúčastnila již několika podobných soutěží, kde pokaždé dosáhla velmi dobrých výsledků. Proto věřím, že i zde nebude jen pouhou ozdobou, ale svůj výkon zopakuje,“ pochlubil se G. Stieger na adresu své osmnáctileté svěřenkyně.

Truhlar roku2014 2mIntuice ho nezklamala. Výborně zvládnutá praktická i teoretická část Reginu skutečně vynesla na stupně vítězů, a to dokonce až na ten nevyšší. Zvítězila s celkovým počtem 84 bodů před druhým Radkem Fialou ze SOU nábytkářského a SOŠ Liberec (82 bodů) a svým spolužákem bronzovým Paulem Vormayrem z Berufsschule Kremsmünster (80 bodů). V kategorii družstev si pohár pro vítěze odvezli Jan Jiráň s Michalem Sadílkem ze SOU Lišov a Fabian Pracia s Oliverem Gegenteitnerem z Berufsschule Kremsmünster. Druhou příčku obsadili Jan Procházka a Jiří Grip ze SŠ stavební a technické Ústí nad Labem a na třetím místě skončili Filip Vajfl a Zdeněk Vnouček ze SOU stavebního Benešov. Při tradičním hodnocení zúčastněných škol pak byla nejúspěšnější Berufsschule Kremsmünster před SOU nábytkářským a SOŠ Liberec a na 3–4 místě skončivšími SOŠ zdravotní a SOU Český Krumlov a SOŠ a SOU Písek.

Podrobnou reportáž ze soutěže si můžete přečíst v příštím vydání DM.

„Řemeslo vykonávám s velkou vášní a proto jsem nesmírně hrdá, že se mi povedlo natřít to všem klukům,“ řekla nám před odjezdem domů šťastná Regina Tröbinger

Truhlar roku2014 3V

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina