archív aktualít rok 2014

Dřevěná zvonička od Bořka Šípka na břehu Lipna jako symbol dobročinnosti

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zvonicka 1mNadace dřevo pro život uvedla v život nový nadační projekt „Rosteme dobrými skutky“. Slavnostní zahájení projektu proběhlo 8.8.2014 u příležitosti odhalení dřevěné zvoničky s názvem „Strom života“ vyrobené podle návrhu architekta Bořka Šípka.

Zvonička byla postavena na břehu Lipenského jezera ve Frymburku za finanční podpory Vojenských lesů a statků ČR s.p., Nadace AGROFERT, Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o., Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků, České asociace podnikatelů v lesním hospodářství a Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity Brno.

Projekt je součástí doprovodného programu charitativního festivalu FRYMBURKFEST – LIPNO aneb NA SPOLEČNÉ VLNĚ na podporu a pomoc konkrétním dětem s handicapem prostřednictvím spolupráce s občanským sdružením Dobrý skutek a byl realizován ve spolupráci s městysem Frymburk a s občanským sdružením Umění je radost.

Projekt „Rosteme dobrými skutky“

Účelem Nadace dřevo pro život je mimo jiné i humanitární a sociální činnost. Filosofie festivalu plně naplňuje tuto myšlenku a tím vytváří prostor pro spolupráci s Nadací.

Vytvoření dřevěné stavby, která bude každoročně ukazovat příspěvek festivalu na cílenou pomoc konkrétním dětem je plně v souladu s posláním Nadace.

Strom života a Zvon naděje představují symbolické spojení obnovitelné energie přírody a čistotu dobročinné pomoci všem potřebným. Jedná se o jednoduchou dřevěnou pyramidu ve stylu stromu. Symbolické větve, tvořící korunu, představují obnovující se život. V srdci stromu je umístěn zvon NADĚJE. Celá stavba je umístěna na nádherném místě na břehu Lipenského jezera v městysu Frymburk.

Zdroj: Nadace dřevo pro život

Zvonicka 2Zvonicka 3Zvonicka 4

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina