archív aktualít rok 2014

Dřevěná zvonička od Bořka Šípka na břehu Lipna jako symbol dobročinnosti

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zvonicka 1mNadace dřevo pro život uvedla v život nový nadační projekt „Rosteme dobrými skutky“. Slavnostní zahájení projektu proběhlo 8.8.2014 u příležitosti odhalení dřevěné zvoničky s názvem „Strom života“ vyrobené podle návrhu architekta Bořka Šípka.

Zvonička byla postavena na břehu Lipenského jezera ve Frymburku za finanční podpory Vojenských lesů a statků ČR s.p., Nadace AGROFERT, Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o., Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků, České asociace podnikatelů v lesním hospodářství a Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity Brno.

Projekt je součástí doprovodného programu charitativního festivalu FRYMBURKFEST – LIPNO aneb NA SPOLEČNÉ VLNĚ na podporu a pomoc konkrétním dětem s handicapem prostřednictvím spolupráce s občanským sdružením Dobrý skutek a byl realizován ve spolupráci s městysem Frymburk a s občanským sdružením Umění je radost.

Projekt „Rosteme dobrými skutky“

Účelem Nadace dřevo pro život je mimo jiné i humanitární a sociální činnost. Filosofie festivalu plně naplňuje tuto myšlenku a tím vytváří prostor pro spolupráci s Nadací.

Vytvoření dřevěné stavby, která bude každoročně ukazovat příspěvek festivalu na cílenou pomoc konkrétním dětem je plně v souladu s posláním Nadace.

Strom života a Zvon naděje představují symbolické spojení obnovitelné energie přírody a čistotu dobročinné pomoci všem potřebným. Jedná se o jednoduchou dřevěnou pyramidu ve stylu stromu. Symbolické větve, tvořící korunu, představují obnovující se život. V srdci stromu je umístěn zvon NADĚJE. Celá stavba je umístěna na nádherném místě na břehu Lipenského jezera v městysu Frymburk.

Zdroj: Nadace dřevo pro život

Zvonicka 2Zvonicka 3Zvonicka 4

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina