archív aktualít rok 2014

Kdo získá knihu Martina Patřičného Všecky krásy dřeva?

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

VseckyKrasyDrevy 1mS koncem prázdnin skončila i naše letní čtenářská soutěž o novou knihu Martina Patřičného s názvem Všecky krásy dřeva. Soutěž vyhlásila redakce Dřevařského magazínu ve spolupráci s nakladatelstvím Grada. K dnešnímu dni již známe tři výherce, kteří od nás tuto nevšední publikaci o dřevu, stromech a lidech kolem nich – podepsanou autorem, obdrží.

Do slosování byli zařazeni všichni soutěžící, kteří nám do 31.8.2014 poslali správné odpovědi na dvě soutěžní otázky:
1. Kdy byla informace o vydání knihy Všecky krásy dřeva zveřejněna na portálu www.drevmag.com? b) 5.5.2014
2. Ve kterých vydáních Dřevařského magazínu jste si mohli přečíst dvojdílný článek Martina Patřičného Všecky krásy dřeva? c) v DM 11 a 12/2013

Vylosováni byli a knihu od nás získávají:
1. Eva Tylová
2. Lucie Šroubková
3. Dominik Bajer

Výhercům gratulujeme!

Výstava Všecky krásy dřeva v Praze

Pokud by se někdo chtěl s výtvarníkem a autorem knihy Všecky krásy dřeva Martinem Patřičným a s jeho tvorbou seznámit blíže, může navštívit dva pražské veletrhy For Arch (16. – 20. září) nebo For Interior (25. – 28. září) na výstavišti PVA v Praze-Letňanech, kde bude instalovaná výstava se stejným názvem – Všecky krásy dřeva. Autor na ní v duchu své knihy ukáže dřevo trochu jinak, než jak ho běžně vídáme a známe – s větším důrazem na výtvarné využití i výběrem exponátů.

Kromě výtvarných objektů si budete moci třeba sami sáhnout na velký nádor vyrostlý vysoko na kmeni buku. Přímo z něho uvidíte zhotovenou mísu – pro představu o jeho barvě a růstu. U akátu si budete moci představit pokračování práce na větším samorostu – jak byste postupovali vy? Co byste si představili? Na doplnění budete mít na polici – akátové – hotové menší sošky, jak vypadají dokončené. Velká ukázka kořenice – očkovitosti na topolovém kmeni, bude doplněna vybroušenými řezy – opět pro představu dokončené práce. Pro zamyšlení i úsměv autor přidá několik svých objektů Dřevěných knih.

Drevene knihy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina