archív aktualít rok 2014

Ako sa žije v drevostavbe? Môžete to zistiť počas Dní drevostavieb 2014

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dni drevostavieb 2014Tretí ročník podujatia Dni drevostavieb 2014 organizuje Sekcia drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky (SD ZSD SR) v dňoch 3. a 4. októbra 2014. Záujemcom bude sprístupnených 30 obývaných referenčných domov z dreva 12 členských spoločností SD ZSD SR na rôznych miestach Slovenska.

Cieľom Dní drevostavieb je poskytnúť odbornej aj laickej verejnosti čo najviac informácií o drevostavbách, uvádzať na pravú mieru najčastejšie mýty a dezinformácie, šíriť pozitívne skúsenosti spokojných obyvateľov a zodpovedať všetky otázky o výstavbe, materiáloch a projektoch.

Jedným z dôkazov výnimočnosti drevostavieb je fakt, že aj napriek kríze a stagnácii stavebníctva sa v priebehu posledných piatich rokov na Slovensku zvýšil podiel moderných drevostavieb v rámci individuálnej výstavby z 2 na 10 percent. Cieľom SD ZSD SR je v priebehu nasledujúcich rokov zvýšiť podiel drevostavieb na Slovensku z dnešných 10 percent ročne na 30 percent.

Zoznam sprístupnených domov, ich fotografie a kontaktné údaje na ohlásenie záujmu o prehliadku nájdete na www.dnidrevostavieb.sk.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina