archív aktualít rok 2014

Zahraniční investice do ruského dřevařského průmyslu klesají

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevokombinat RuskoPodle informací ruského zpravodajského servisu Whatwood se v posledním období významně snížil objem zahraničních investic do ruského lesnictví a do dřevařského průmyslu.

Statistiky uvádějí, že objem investic do ruského dřevozpracujícího sektoru v 1. kvartálu 2014 klesl o 42 % ve srovnání se 4. kvartálem roku 2013. Výše investic v 1. kvartálu dosáhla 155 milionů rublů = 4,4 milionů amerických dolarů. Hlavním důvodem toho klesajícího trendu je velmi pravděpodobně aktuální geopolitické napětí v zemi. Zahraniční investory zajímá stále méně oblastí v Rusku a zejména v poslední době drasticky poklesl počet regionů, do kterých investice proudí.

Jediné tři regiony, kde v 1. kvartálu výše investic ze zahraničí zatím nebyla ovlivněna, byly Chabarovsk, Ivanovo a Tartastán. Do Chabarovska směřují investice malajsijské firmy Rimbunan Hijau, v Ivanovu investuje firma Egger, která zde rozšiřuje dřevozpracující závod ve městě Šuja (Shuya) a v Tartastánu investuje turecká dřevozpracující firma Kastamonu Entegre, která vyrábí dřevotřískové desky.

Ruská informační služba zde neuvádí ještě ruskou autonomní republiku Baškortostán, kde firma Kronospan ve městě Ufa investuje do stavby dřevozpracujícího závodu.

Zdroj: www.fordaq.com

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina