archív aktualít rok 2014

Anketa rakouského dřevařského průmyslu – ve čtyřech z pěti kritérií neatraktivní čísla

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pila RumunskoVe dnech 4. – 5. července se ve Štýrském Hradci konalo pracovní jednání papírenského průmyslu. Na programu prvního dne byla studie 170 podnikatelů v dřevařském a papírenském průmyslu, kteří hodnotili v online anketě situaci v branži. Studie identifikovala alarmující údaje a nutnost jednání o dalším vývoji dřevařského a papírenského průmyslu.

Čtyři z pěti rozhodujících kritérií, která byla respondenty posuzována, byla podle studie vyhodnocena jako velmi neatraktivní. Pět kritérií se týkalo zásobování surovinou, cen energií, nákladů na personál, produktivity výroby, daní a odvodů. Výjimku tvoří pouze exportní možnosti, které byly posuzovány jako pozitivní.

Podle studie je kritická situace především ve výrobě papíru a celulózy. 51 % respondentů označuje tyto výrobní oblasti v Rakousku za málo atraktivní. Oblast lesnictví hodnotí účastníci ankety jako pozitivní. Dřevařský průmysl požaduje od politické reprezentace podpůrná opatření. Pokud k tomu nedojde, hrozí další krachy podniků, na tom se shoduje 86 % dotazovaných. 79 % se obává nezaměstnanosti a 76 % vyjádřilo obavy před celkovým poklesem životní úrovně a blahobytu v následujících pěti letech.

K nejnaléhavějším požadavkům, se kterými se dřevařský průmysl obrací na politiky, jsou požadavky na snížení vedlejších nákladů na mzdy a umožnění flexibilnější pracovní doby. Firmy žádají investiční podporu modernizace, především pro zavádění ekologických technologií výroby. Dalším požadavkem je podpora investic do vzdělávacího systému zaměstnanců. Podle ankety však více než 78 % respondentů nevěří tomu, že politická reprezentace schválí v příštích pěti letech potřebná opatření.

Zdroj: www.timber-online.net

Ilustrační foto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina