archív aktualít rok 2014

Catalogue TON 2014–15 sbírá ocenění

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON katalog 1mProduktový katalog společnosti TON pro roky 2014 a 2015 uspěl ve dvou soutěžích. V klání Zlatý středník, hodnotící tuzemské firemní periodické i neperiodické tiskoviny, zvítězil v kategorii Nejlepší firemní katalog. Stříbro v kategorii Produktový katalog si odnesl z mezinárodní soutěže European Design Awards.

„Katalog jsme představili letos v lednu na veletrhu IMM (Köln, SRN). Vznikal více než rok a na jeho podobě se podílel tým více než dvaceti lidí. Jen snímky měly na starost tři týmy fotografů,“ říká k firemnímu úspěchu ředitel marketingu společnosti TON Jan Juza a dodává, že tato tiskovina o 250 stranách představuje současné portfolio produktů značky TON od klasické ohýbané řady až po designové novinky. Ale nejen to. „Chtěli jsme je prezentovat v prostředí, ve kterém vznikají. Série snímků od Václava Jiráska je proto zaměřená na okolí Bystřice pod Hostýnem během čtyř ročních období. Krajina je zachycena samotná či v souhře s produkty. Ty pak fotil ještě Martin Chum v prostorách našeho starého výrobního závodu,“ doplnil marketingový ředitel.

TON katalog 2

Interiérová série je navíc konceptem, který ukazuje také doplňky českých designérů a značek. Mezi ně patří Daniel Pirsč, Rony Plesl, Maxim Velčovský, František Vízner, Lucie Koldová, Jan Plecháč & Henry Wielgus, Martin Žampach, Brokis, Lasvit a mnoho dalších. O styling se postaraly Michaela Tomišková a Veronika Jiroušková. Grafické zpracování bylo na pražském studiu Marvil s týmem Pavel Zelenka, Jirka Karásek, Tereza Pavelková a Erika Huptychová. Ti se rozhodli pro důraz na jednoduché principy bez přehnaného dekoru, propracovaný design, písmo Ladislav od Suitcase Typefoundry a půvabné snímky. „S katalogem se setkávají různé skupiny lidí. Koncoví zákazníci, designéři, obchodníci, muži i ženy v různých věkových kategoriích a socioekonomických skupinách. Je těžké všechny jejich potřeby a zájmy spojit mezi jedny desky. Proto jsme chtěli, aby finální výsledek nepřipomínal propagační brožuru, ale spíše knihu s příběhem našich produktů, ve které si každý najde to svoje. To se nám, dle zpětné vazby, podařilo,“ vysvětluje Jan Juza.

TON katalog 3

Catalogue TON 2014–15 se v první várce tiskl v nákladu 20 000 kusů a patří k němu ještě série dalších materiálů. Např. katalog Projects, plný realizací z různých koutů světa, Merano, s novou rodinou židlí, Santiago, představující řadu pro osoby se sníženou pohyblivostí, a šest vzorníků látek. Celá série je zpracovaná do funkčního papírového boxu. „Jsme rádi, že se nám podařilo vytvořit tiskovinu, kterou si lidé dávají doma do knihoven, listují v ní a nechávají se inspirovat. Na dalším katalogu, který představíme za dva roky, začneme pracovat už letos na podzim,“ dodává na závěr Jan Juza.

Zdroj: TON

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina