archív aktualít rok 2014

Nový koncept domu ELK se dynamicky přizpůsobuje potřebám majitele

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vzorový dům Looft z exteriéruRakouská společnost ELK, evropský lídr v montovaných dřevostavbách s výrobním závodem v Plané nad Lužnicí, představila na trhu nový inovativní koncept „rostoucího“ domu s označením Looft, který ve vzorové verzi otevřela letos v červnu v rakouském Grazu. Jeho vyjímečnost spočívá v tom, že díky unikátnímu a do detailů propracovanému konstrukčnímu řešení lze měnit půdorys prvního patra a přidávat či ubírat obytné místnosti podle aktuální potřeby uživatele. Lidé už se tak nemusejí přizpůsobovat charakteru domu, ale podoba domu se řídí jejich potřebami.

„Looft je dům, jehož vnitřní uspořádání může majitel uzpůsobit dle svých aktuálních potřeb. Zjednodušeně řečeno, pokud se rodina rozroste o dalšího člena nebo čeká početnou návštěvu, dokáže v prvním patře pomocí pár úkonů vytvořit další místnosti,“ říká Luděk Čermák, jednatel české pobočky ELK a dodává: „Podle zakoupené varianty lze dům Looft ‚nafouknout‘ o jednu až tři další ložnice. Pokud už je nechcete, jednotlivé místnosti jednoduše uklidíte, schováte a dáte prostor otevřené vzdušné variantě loftového typu.“

 Jednotlivé sklopné stěny jsou umístěny v ocelových nebo dřevěných traverzách, které neplní pouze nosnou, ale také estetickou funkci. Horizontální traverzy jsou umístěny ve výšce stropu tak, aby při realizaci dalších místností v patře zůstala plná výška místností v přízemí.
 Montáž a demontáž místností je řešena manuálně nebo mechanicky dle přání zákazníka. V otevřené variantě, tedy bez sklopených místností, zůstávají stěny schovány pod stropem, kde jsou upevněny na čtyřech integrovaných kovových vřetenech. Vnitřní dveře jsou v provedení se zapuštěným kováním. 

Cena domu Looft ve variantě na klíč činí necelých 212 tisíc eur. „V Čechách tuto novinku prozatím v nabídce nemáme. Příznivci inovativních řešení a moderního designu ale mohou navštívit vzorový dům v rakouském Grazu například při cestě na dovolenou do Chorvatska. Jde o několikaminutovou zajížďku z dálnice, která určitě stojí za to,“ uzavírá Luděk Čermák.

Půdorys rostoucího domu Dynamicky se přizpůsobivší interier

Obr. 1: Vzorový dům Looft z exteriéru

Obr. 2: Dynamicky se přizpůsobivší interier

Obr. 3: Půdorys rostoucího domu

 

Zdroj: tisková zpráva ELK
Foto: archiv ELK s.r.o.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina