archív aktualít rok 2014

Stolička MERANO prilákala v horúčavách Spišiakov na zimný štadión

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Merano1Tradičné Spišské výstavné trhy vo svojom novom výstavnom formáte SPIŠ EXPO 2014 čiastočne prispôsobili nomenklatúru a zameranie paralelných prehliadok oproti overenému modelu prezentácie. Expozície sústredili iba do priestoru a exteriéru Zimného štadióna v Spišskej Novej Vsi v termíne 17. – 20. júla 2014.

Zameranie na interiéry a nábytok zostalo zvýraznené. Lákadlom pre návštevníkov bola úspešná stolička MERANO, výrobcu nábytku TON Bystřice pod Hostýnem (ČR). Predstavili ju v expozícii JF interiér, s.r.o., Spišská Nová Ves, ktorý je certifikovaným predajcom nábytku a doplnkov interiérov pod značkou TON. Stoličku ocenili nielen ako najkrajší exponát na výstave, ale bola aj súčasťou najkrajšej expozície.

Výkonná riaditeľka SPIŠ – VIEW – TRADING (SVT) Ing. arch. Mária Kleinová ocenila v rámci piatich paralelných prehliadok šesť exponátov a štyri expozície. Celkove sa na 47. ročníku kontraktačno-predajnej výstavy zúčastnilo 75 vystavovateľov na ploche 1100 m2. Najväčší rozsah mala časť Domov a žena (zameranie na domácnosť) – 27 vystavovateľov, Postav dom (stavebníctvo) 25 vystavovateľov, Domov a vkus (nábytok a doplnky) 14 vystavovateľov. Pre takmer 8 tisíc návštevníkov vytvoril SPIŠ EXPO akčný rádius ako regionálna výstava s celoslovenskou a medzinárodnou účasťou: zo Slovenska bolo 61 vystavovateľov, z Českej republiky 5, z Poľska 4, z Maďarska 5.

Autorom dizajnu stoličky MERANO je Alexander Gufler, výrobcom TON Bystřice pod Hostýnem. Stolička už získala prestížnu cenu RedDot Design Award a Good Design 2014 z veľtrhu Salone Internazionale del Mobile v Miláne.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina