archív aktualít rok 2014

Pri chalúpke starých otcov a mám

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pri drevenici 1mŠtvrtina expozície odborných stredných škôl, ktoré prezentuje Žilinský samosprávny kraj na výstave vo foyeri Úradu ŽSK, patrí Strednej odbornej škole v Turanoch. Škola vychováva budúcich remeselníkov a odborníkov aj pre spracovanie dreva. Nečudo, že pri stánku školy sa návštevníci razom ocitnú v minulosti.

Expozícia SOŠ Turany vráti návštevníkov o storočie späť, akoby sa ocitli pri drevenici starých otcov a mám. Naznačili – popri použití dreva v konštrukcii domu – aj výrobu dekoratívnych predmetov z dreva a úžitkových predmetov určených na chod domácnosti, ako sú drevené riady, črpáky. Pozoruhodná je aj ukážka výroby šindľov. Samostatný panel patrí fujarám rôznych veľkostí, ktoré žiaci vyrábajú v krúžku ľudovej tvorivosti.

Výstava odborných škôl vo foyeri Úradu ŽSK je verejnosti prístupná do 19. júna 2014.

Svoj talent predstavujú cez výrobky aj žiaci SOŠ lesníckej v Tvrdošíne, Spojenej školy v Nižnej a SOŠ strojníckej v Kysuckom Novom Meste. Medzi vystavovanými exponátmi sú aj dva výrobky SOŠ strojníckej, ktoré bodovali na nedávnej výstave Mladý tvorca 2014 v Nitre.

Pri drevenici 2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina