archív aktualít rok 2014

Houfek Open day pro školy předčil očekávání organizátorů

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Houfek OpenDay 1Akciová společnost Houfek, přední český výrobce dřevoobráběcích strojů a CNC obráběcích center, uspořádala v rámci svého partnerství v Soutěžní přehlídce stavebních řemesel SUSO speciální první HOUFEK OPEN DAY pro odborné školy se studijním oborem truhlář. Akce pro velký zájem proběhla ve dvou termínech (29. 5. a 4. 6. 2014) a na programu byla nejen prohlídka výrobního závodu společnosti, ale také vědomostní soutěž o dva stroje z její produkce, které spolu s elektrickou vrtačkou doplní technologické vybavení tří nejúspěšnějších ze zúčastněných škol.

Do areálu společnosti Houfek se minulý týden ve čtvrtek a poté během předvčerejšího dne sjelo bezmála 800 studentů a pedagogů z dvaceti českých a moravských středních odborných škol a učilišť.

Houfek OpenDay 2m„Z vlastní zkušenosti vím, že je vždy lepší něco jednou vidět, než o tom desetkrát slyšet. No a když jsme tedy před časem zvažovali započít s tradicí pořádání dnů otevřených dveří pro odbornou veřejnost, napadlo nás, že bychom jakožto partneři SUSO mohli udělat speciální ukázkový den i pro odborné školy. Přitom jsme ale netušili, že z tohoto nápadu vznikne poměrně masová záležitost, která si s ohledem na bezpečnost účastníků vyžádala rozdělení do dvou dnů a zapojení dvou desítek našich lidí. Nicméně tak velký zájem nás opravdu těší a pokud nám to situace i nadále dovolí, rádi bychom v této aktivitě pokračovali i v budoucnu,“ sdělil nám majitel společnosti Aleš Houfek.

Přihlášené školy přijížděly do areálu společnosti podle předem zpracovaného itineráře. Po příjezdu je nejprve čekala půlhodinová prezentace firmy od jejích začátků až po současnost v podání zakladatele Ing. Jaroslava Houfka. Poté následovala cca hodinová prohlídka výrobních hal spojená s ukázkou vyráběných dřevoobráběcích strojů a CNC obráběcích center včetně nahlédnutí do malého firemního muzea.

Houfek OpenDay 3mSoučástí programu byla také vědomostní soutěž zúčastněných škol o trojici cen určených pro vybavení školních dílen. Z každé školy ji formou písemného testu absolvovali dva vybraní žáci, jejichž úkolem bylo správně zodpovědět 12 otázek, a to jak z oblasti historie a produkce hostitelské firmy, tak i studovaného oboru. První cenu v podobě hranové brusky (HB 800) vybojovali zástupci SOU technického Chotěboř, druhou cenu (dlabačku VD 16) získala SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk a třetí cenu (elektrickou vrtačku) SŠT Zelený pruh, Praha 4.

Foto: Ing. František Novák a archiv SUSO

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina