archív aktualít rok 2014

TON na DMY: Houpání na židli dovoleno!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TON DMY 1Originální způsob prezentace zvolil TON na letošním mezinárodním designovém festivalu DMY Berlín. Od 28. května až do 1. června tam prezentoval novinky letošního roku, židli a barovou židli Merano. Expozici se sloganem Keeping The Balanc For Over 150 Years tentokrát navrhlo a realizovalo mladé designové studio Mütanta, které tvoří duo Daniel Gonzalez s Tomášem Vargou. Jejich koncept zaujal odbornou porotu DMY AWARDS natolik, že TON vybrala mezi 10 nejlepších a následně mu udělila první místo v kategorii Exhibitor.

TON Demonstrace pevnosti„K návrhu nás inspirovala dobová fotografie houpajících se dělníků z počátku dvacátého století, kteří hravým, ale zároveň seriózním způsobem testují židli číslo čtrnáct. Aranžmá této upřímné reklamy a tím i odkaz na tradici jsme se rozhodli přenést do současnosti firmy TON. Výhodou konceptu, který tvořila houpačka položená přes židli Merano, byla jeho interaktivita s návštěvníky výstavy, kteří si neodnášeli pouze neosobní dojem, ale i vlastní zážitek z houpání. Cenný je i fakt pravdivosti, protože vystavená židle byla celou dobu opravdu testována,“ popsal nápad Tomáš Varga.

Reálnou zkoušku židle potvrzuje i marketingový ředitel TON, Jan Juza: „Merano vydrželo houpání návštěvníků celou výstavu. V Bystřici pod Hostýnem jsme jej testovali na váhu čtyři sta kilogramů a i tady jej návštěvníci nešetřili. Bylo zajímavé sledovat, jak se při houpání všem okamžitě objevoval úsměv na tváři.“

TON DMY 2

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina