archív aktualít rok 2014

Veletrh FOR FURNITURE je stále populárnější i mezi vystavovateli

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ForFurniture14 1mMinulý týden ve dnech 20.–23. 3. 2014 proběhla na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech pětice veletrhů se zaměřením na bydlení, vybavení kanceláří, design a zahrady FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR OFFICE, FOR GARDEN a BYDLENÍ 2014, doplněná projektem na podporu novinek DESIGN SHAKER, propagující současný design. Návštěvnický rekord z loňského roku (36 296 osob) sice nepadl, ale pro úctyhodných (z pohledu vystavovatelů) 32 135 příchozích zde organizátoři připravili rozsáhlou a pestrou přehlídku nábytku, bytových doplňků a dalšího vybavení do interiérů a exteriérů.

ForFurniture14 2m„Každý rok se snažíme získat vystavovatele, kteří mají co nabídnout a jejichž produkty jsou něčím unikátní. Pro návštěvníky jsme tentokrát připravili několik překvapení – můžeme slíbit představení nových trendů ze světových veletrhů, atraktivní doprovodný program a plné výstaviště originálních exponátů,“ řekla před zahájením výstav Ing. Daniela Boučková, manažerka veletrhu FOR FURNITURE. O reálnosti jejích slibů se pak mohli návštěvníci přesvědčit ve zcela zaplněném komplexu letňanského výstaviště, kde se letos prezentovalo celkem 615 vystavovatelů (loni 592). A to hlavně v expozicích účastníků veletrhů FOR HABITAT (189), FOR OFFICE (37) a zejména pak FOR FURNITURE (198), jejichž počet je rok od roku vyšší (vloni 188, předloni 144). Většina z nich se zde před návštěvníky blýskla nějakou novinkou pro letošní sezónu, na kterou je mnozí upozorňovali informací o přihlášení do soutěže GRAND PRIX o nejlepší exponát veletrhu. Probíhala v rámci pestrého doprovodného programu, o který se stejně jako v předchozích třech ročnících postarala spolupořádající Asociace českých nábytkářů. Jeho součástí bylo mimo jiné také vyhlášení výsledků soutěže Nábytek roku 2014, Design Shaker s kulatým stolem na téma „Je design luxus?“, moderovaný architektem a designérem Prof. Bořkem Šípkem nebo návštěvnická anketa INTERIÉRY 2013, pořádaná Nadací dřevo pro život v rámci výstavy Dřevěná stavba roku 2013.

ForFurniture14 3mV souvislosti s projektem Design Shaker nelze opomenout ani speciální expozici premiérového projektu SCÉNA: Inspirace & Trendy 2014 a také některé další vystavovatele, jejichž výrobky neušly pozornosti nejednoho z návštěvníků. Vedle společnosti BÖHM s novou vizí komfortu domova (na principu Ferrari) šlo také např. o luxusní multifunkční stěny a zástěny PARAWAN, vyráběné v kooperaci společností RAWA design Praha a ACER interiér Brno, a nebo o TOP expozici veletrhu FOR OFFICE a.s. PROFIL NÁBYTEK Humpolec se svojí ideou „domácí kanceláře“ či nábytkových doplňků z kolekce „roksor jako styl“.

Podrobnější informace z veletrhů přineseme v reportáži v květnovém vydání DM 5/2014.

Foto: Ing. František Novák

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina