archív aktualít rok 2014

Dizajn interiéru dotvárajú aj dvere

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dvere Wens mVeľtrh Nábytok a bývanie 2014 v Nitre priniesol veľa možností zariaďovania bytov kvalitným nábytkom. Medzi viac ako 400 expozíciami v 10 halách a pavilónoch sa posilňuje aj ďalšia nomenklatúra výrobkov pre interiér a exteriér. Tohto roku sa desiatka vystavovateľov zamerala na dvere a okná, ako súčasť interiéru.

Pozoruhodný dizajn dverí sme objavili v expozícii Wens door, Prievidza. Ich dizajn vytvoril Michal Staško. Exponát „Vypillované dvere“ tvoria svetlé dvere s hrúbkou 40 mm bez „falcu“. Majú klasický drevený rám s vloženými čalúnenými plôškami (100×100 mm) rôznofarebného čalúnenia. Tieto vložky vytvárajú v ploche dverí na CNC strojoch s vysokou presnosťou a kvalitou. Čalúnenie vyrobila firma Krupec, s.r.o. Sučany. Okrem pôsobivého dizajnu spĺňajú dvere aj vlastnosti akustických dverí.

Na dvere sa zamerala aj expozícia „Zlodej v ohrození“. Na zastrešenej ploche pred pavilónom F návštevníci na vlastné oči videli ukážky reálnych vlámaní do bytov a domov. Pod dohľadom polície predvádzali výrobcovia dverí ako vytvoriť bezpečné dvere a chrániť si svoj majetok.

Počas veľtrhu prebiehalo aj „Školenie Sapeli“. Špičkový výrobca dverí z ČR si pozval slovenských predajcov, aby ich oboznámil s aktuálnymi novinkami pri uvádzaní na trh. Školiteľ produktov Ing. Aleš Ullmann sa zameral na bezpečnostné dvere, požiarne uzávery (podľa noriem v SR) a najmä na montážne návody osadzovania dverí do klasickej stavby a drevostavby.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina