archív aktualít rok 2014

NADOP získal čestný certifikát NSK

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

NADOP Prochazka mV brněnském hotelu Holiday Inn se 12. února 2014 sešli personalisté a ředitelé významných firem hned z pěti regionů České republiky, aby ve slavnostní atmosféře převzali ocenění své práce v podobě čestného certifikátu Národní soustavy kvalifikací (NSK).

Certifikát je určen společnostem, které využívají jedinečný systém, jenž umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání.

Jednou z firem přebírajících čestný certifikát byla i společnost NADOP-VÝROBA NÁBYTKU, a.s. Její zástupce Ing. Pavel Procházka, který je také aktivním členem Sektorové rady pro dřevozpracující a papírenský průmysl, jež zpracovává profesní kvalifikace z této oblasti, řekl: „Principy NSK využíváme nyní především při hledání nových zaměstnanců. Osvědčení o profesní kvalifikaci nám zaručuje, že má uchazeč o práci skutečně takovou kvalifikaci, kterou požadujeme. Věřím, že Národní soustava kvalifikací pomůže řešit situaci na trhu práce, kdy my zaměstnavatelé na jedné straně stále nemáme dost kvalifikovaných zaměstnanců a na druhé straně je Úřad práce plný lidí, kteří nemají žádné potvrzení na to, co třeba několik let dělali a dobře to umí.“

Certifikované firmy využívají NSK především při náboru nových zaměstnanců, kdy jim tento systém pomáhá konkrétně specifikovat potřebnou kvalifikaci, dále pak při popisu pracovních míst, tvorbě kompetenčních modelů, při nastavení firemního systému hodnocení, odměňování a vzdělávání pracovníků. Systém NSK se tak stává účinným a uceleným nástrojem moderní personalistiky.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina