archív aktualít rok 2014

Odborná výstava a symposium o žhavých tématech v oblasti oken a fasád

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

IFTnaf-fOdbornou výstavu a symposium na téma „aktivně bádat – lépe žít“ v rámci veletrhu fensterbau/frontale připravuje Institut okenní techniky ift Rosenheim. Na svém stánku v hale 1 bude od 26. do 29. 3. 2014 prezentovat aktuální výsledky svého výzkumu, rozhodující projekty vývoje a inovativní technologie.

Výzkum je motorem veškerého pokroku a také zdrojem technologického náskoku a ekonomického úspěchu. K základním tématům výzkumu patří i v nadcházejících letech na prvním místě další vylepšování energetické účinnosti, která se ale od zaměření na tepelnou izolaci stále více obrací k využívání obnovitelných energií a inteligentnímu hospodaření s energií pomocí nových technologií skladování energie.

Druhé hlavní téma výzkumu vyplývá z požadavků na konstrukce, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zdrojům. Stejně jako u biopotravin, i ve stavebnictví jsou ekologická hodnocení stále důležitější.

Třetím hlavním tématem je, aby využívání stavebních prvků bylo pohodlnější a bezpečnější, tak aby se usnadnila obsluha především pro starší lidi a osoby s hendikepem. Hesly zde jsou bezbariérovost, malá síla potřebná na ovládání a automatizace. U všech těchto témat je třeba řešit praktické problémy ve vztahu ke zpracování, montáži a vhodnosti k použití, aktuálně například snížení hmotnosti izolačního skla a montážní řešení u těžkých a velkoformátových stavebních prvků v moderních vysoce tepelně izolujících vnějších zdech.

Speciální přehlídka „aktivně bádat – lépe žít“ je tržištěm nápadů, na které jsou k výměně poznatků a informací zváni všichni vynálezci, puntičkáři, inženýři a lidé s praktickými zkušenostmi v oboru. Aktuální projekty výzkumné iniciativy Zukunft Bau představují technologické trendy a mají poskytnout podněty pro další projekty. Dále je zde možnost, aby i firmy představovaly aktuální novinky. Na této speciální přehlídce jsou kromě badatelů ift Rosenheim k dispozici různá výzkumná pracoviště, praktici z Oborového svazu Sklo okna fasáda Bádensko-Württembersko i zkušení pracovníci výzkumné iniciativy Zukunft Bau kolem Hans-Dietera Hegnera z německého spolkového ministerstva dopravy, stavebnictví a rozvoje měst. Je zde možné diskutovat o nápadech a formulovat první náčrty projektů.

Od středy do pátku budou v krátkých přednáškách prezentovány projekty, inovace a hlavní témata výzkumu – ve středu prezentace výzkumné iniciativy Zukunft Bau, například využití laminátů u oken. Ve čtvrtek je na programu mezinárodní fórum, kde se bude diskutovat o evropské energetické politice, směrnici o ekodesignu a směrnici o uvádění spotřeby energie na energetických štítcích s příklady z praxe z Anglie. V pátek budou moci své inovativní produkty nebo výsledky a myšlenky výzkumu prezentovat v přednáškách firmy.

Firmy a instituce, které chtějí prezentovat své nápady a produkty na přehlídce nebo na firemním dnu, se mohou přihlásit. Veškeré další informace naleznete na www.ift-rosenheim.de/fensterbaufrontale.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina