archív aktualít rok 2014

Drevené úžitkové predmety do interiéru

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUVMH MEšte mesiac bude v Centre Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši inštalovaná výstava drobných drevených úžitkových výrobkov pre interiér a drevených hračiek. Vytvoril ich Mgr. art. Michal Hanula. Výstava s názvom „Michal Hanula od Liptova po Dizajn“ je vo výstavnej sieni významného slovenského výtvarníka prístupná verejnosti do 22. februára 2014, vernisáž bola 12. decembra 2013.

Mgr. art. Michal Hanula je absolventom Katedry dizajnu Fakulty umení v Košiciach. Od roku 2005 pôsobí ako pedagóg na Škole umeleckého výtvarníctva v Ružomberku, odbor Tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov. Svojich žiakov orientuje predovšetkým na spracovanie dreva. Každoročne sa predstavujú na výstave Etudy z dreva vo Zvolene a zúčastňujú sa s interiérovými prvkami na nábytkárskych prehliadkach a výstavách.

Výstava približuje aj spojenie dreva s inými materiálmi, kde vytvára neobvyklé kombinácie, objekty tradičné i súčasné zároveň. Rešpektuje prirodzené vlastnosti prírodného materiálu, dáva vyniknúť výnimočným estetickým danostiam.

Kurátorkou výstavy je Zuzana Gažíková, výstavu pripravila Spoločnosť Kolomana Sokola. Centrum Kolomana Sokola je súčasťou Liptovskej galérie P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši.

Foto: Mgr. art. Michal Hanula (v strede)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina